Ford Puma i Fiesta z nową skrzynią biegów

Ford Puma, Fiesta z nową skrzynią biegów

W Europie możemy już cieszyć się modelem Ford Puma i Fiesta z nową skrzynią biegów, a dokładniej mówiąc, siedmiobiegowym automatem z podwójnym sprzęgłem.

Puma i Fiesta z nową skrzynią biegów

Jako że modele Ford Puma i Fiesta są ze sobą mechanicznie związane, nic dziwnego, że nowość trafia do obu z nich. Warto jednak zaznaczyć, że ten mały crossover po raz pierwszy został wyposażony w dwusprzęgłową skrzynię biegów w maju zeszłego roku, ale teraz ta jest dostępna nawet dla łagodnej hybrydy o pojemności 1,5 litra.

Czytaj też: Iście rakietowy pokaz zasięgu Mustanga Mach-E Forda
Czytaj też: Hatchback Ford Focus 2023 wyszpiegowany w zimowych testach
Czytaj też: Premiera pickupa Ford F-150 Raptor nowej generacji

Ten silnik jest oparty na znanej jednostce 1.0 EcoBoost, ale wykorzystuje BISG, czyli łagodny system hybrydowy, który odzyskuje energię traconą podczas hamowania. Ten dodatek opiera się na małym 48-woltowym akumulatorze litowo-jonowym, który wysyła energię do BISG, gdy ten działa jako silnik.

Czytaj też: Le Mansory, czyli podkręcony Ford GT od Mansory
Czytaj też: Pierwszy zelektryfikowany Ford S-Max zaliczył premierę z Galaxy Hybrid
Czytaj też: Hybrydowy lub elektryczny Ford F-150 Raptor w planach?

Ford twierdzi, że w 125-konnym Puma EcoBoost Hybrid, nowa siedmiobiegowa dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna zapewnia o 4% szybsze przyspieszenie do 100 km/h w porównaniu z wariantem niehybrydowym. Obiecuje też, że nowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów zapewni „płynne przyspieszenie i płynną zmianę biegów” oraz ruszanie/zatrzymywanie się z adaptacyjnym tempomatem.