Reklama
aplikuj.pl

FIFA 23 pobiła swój rekord, a gracze na PC narzekają

fifa 23

FIFA 23 może pochwalić się nowym rekordem graczy. Tymczasem gracze na PC domagają się poprawek, które ich zdaniem trapią ostatnią odsłonę serii.

FIFA 23 bije rekordy

Jak podało Electronic Arts, w FIFA 23 w pierwszy tydzień od premiery grało 10,3 miliona graczy. Jest to rekord dla tej marki i jak widać, mimo narzekań wielu osób o „sprzedawaniu co roku tego samego”, gra stale trafia do większego grona graczy.

W FIFA 23 możemy sterować ponad 19 000 piłkarzami i piłkarkami z ponad 700 zespołów grających na ponad 100 stadionach i w ponad 30 ligach, w tym – po raz pierwszy w historii serii EA SPORTS FIFA – zawodniczkami z kobiecych drużyn klubowych.

Czytaj też: Fallout Shelter dostał nową zawartość, ale jest pewien haczyk

FIFA 23 to jedyna produkcja, w którym można grać na największej scenie świata na turniejach FIFA World Cup (zarówno w wersji męskiej, jak i kobiecej) oraz w słynnych rozgrywkach UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League, CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, Premier League, Bundesligi i LaLiga Santander.

Tymczasem produkcja na Steam nie może pochwalić się tak dobrymi ocenami, jak zwykle. Tytuł ma tam ocenę na poziomie 38 procent pozytywnych opinii. Valve nie reaguje na tę sytuację, więc wygląda na to, że nie jest to reviewbombing. Społeczność pecetowa na Steam zwraca uwagę na błędy w grze oraz źle działający system zapobiegający działania cheatów.