Reklama
aplikuj.pl

Oto Fiido X. Tani i lekki składany rower elektryczny

Fiido X, Tani i lekki składany rower elektryczny, składany rower elektryczny

Firma Fiido pokazała swój najnowszy rower elektryczny, który czerpie garściami z wcześniejszych modeli firmy, ulepszając swoją formułę o wszystko to, co należało ulepszyć. Dzięki temu, na papierze, Fiido X może imponować.

Chociaż Fiido X wygląda praktycznie identycznie w porównaniu do Fiido D11 z zeszłego roku, to nie powinno razić to w oczy. Fiido X można bowiem traktować, jako ulepszenie poprzednika o lepszej jakości, mniej rzucające się w oczy spawy, bardziej minimalistyczne okablowanie, antykradzieżowe systemy i lepszy system wspomagania pedałowania.

Czytaj też: Nowy elektryczny rower Super73 ulepsza najtańszy model firmy, podbijając cenę

Fiido X zachwyca możliwościami w niskiej cenie w ramach przedsprzedaży

Obok tego firma ulepszyła Fiido X pod kątem baterii, a sam rower ciągle zamyka się w znanej ramie ze stopu magnezu, ale o ulepszonym mechanizmie składania. Fiido ujawniło również nową aplikację, która pozwala rowerzystom zintegrować rower i jego funkcje ze smartfonami. Ciągle na pokładzie znajdziemy też klawiaturę do wprowadzania kodu pin i odblokowywania napędu.

Czytaj też: BikePal od Talos, czyli 23 narzędzia rowerowe w Waszej kieszeni

Specyfikacje techniczne Fiido X pozostają nieznane, ale w Europie możemy liczyć na to, że ten elektryczny rower doczeka się ograniczenia silnika elektrycznego do mocy 250 W i prędkości 25 km/h. Wspomaganie pedałowania będzie z kolei realizowane z wykorzystaniem nie prostego czujnika kadencji, a momentu obrotowego.

Czytaj też: Składany i potężny, oto elektryczny rower A20F od ADO

To, co najbardziej zaskakuje, to cena, bo podczas kampanii na Indiegogo w ramach przedsprzedaży Fiido X będzie kosztował nie planowane 1999$, a 999$. Względem konkurencji ten poziom jest bardzo zachęcający.