Reklama
aplikuj.pl

Nowy elektryczny rower Super73 ulepsza najtańszy model firmy, podbijając cenę

Nowy elektryczny rower Super73

Kalifornijska firma Super73 postanowiła rozbudować swoją ofertę o nowy model, który plasuje się wewnętrznie w średnim segmencie. Znajduje się akurat między ZI za 1395$ i S2 za 2695$, mając do zaoferowania sporo. Jak wiele? Oto Nowy elektryczny rower Super73 ZX w skrócie.

Sama w sobie firma Super73 stała się na rynku ebike w USA dosyć popularna przez swoje nietypowe podejście do łączenia stylu klasycznych motorowerów z nowoczesną technologią. Jej elektryczne rowery retro powstają nie tylko z myślą o zabawie na drodze, ale też przygodzie w terenie. Sam w sobie Super73 ZX jest ulepszeniem najtańszego ZI, który oferuje rowerzystom lżejszą, bardziej zwrotną ramę, większy zasięg i większą dozę inteligentnego systemu.

Czytaj też: Elektryczny rower Ultimate C380+ Gazelle wyróżnia się w ofercie firmy

Chociaż Super73 jest firmą operującą wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, to import modeli do USA ciągle wchodzi w grę nieoficjalnymi kanałami. Ba, na Allegro można znaleźć jedno z dzieł tej firmy, więc może i Super73-ZX z czasem do nas trafi. Trafić z kolei może, bo firma dba dokładnie o to, aby specyfikacja jej elektrycznych rowerów zgrywała się z lokalnymi przepisami, stawiając na tryby jazdy. Te stosownie ograniczają prędkość maksymalną do różnych poziomów i umożliwiają działanie ze wspomaganiem pedałowania lub dźwignią przepustnicy.

Czytaj też: Drukowany kask rowerowy KAV R1 zostanie dopasowany pod Was

Nowy elektryczny rower Super73 ZX ulepsza podstawowy model firmy

Super73 ZX wyposażono w mocniejszy silnik o maksymalnej mocy 1350 W i maksymalnej prędkości 45 km/h. Tę jednostkę napędową zasila wymienny akumulator 615 Wh, który można ładować w ciągu 6-7 godzin i który oferuje około 48 km zasięgu w trybie bazowania wyłącznie na przepustnicy i około 80 km w trybie wspomagania „Eco”.

Względem najtańszego modelu Super73 ZI eBike Super 73 ZX otrzymał lżejszą ramę, bo aluminiową, a nie stalową i doczekał się przeprojektowanego siedzenia o okazalszej długości. Pomaga to w zabraniu ze sobą pasażera, co jak na model za 1995 dolarów jest fajną opcją.

Czytaj też: BikePal od Talos, czyli 23 narzędzia rowerowe w Waszej kieszeni

Resztę akcesoriów tego roweru dopełniają hamulce tarczowe na przodzie i tyle, łańcuch zamiast paska węglowego, grube opony, czy wyświetlacz LCD, który łączy się z aplikacją na smartfona Super73 przez Bluetooth. Pozwala to na zdalną kontrolę nad niektórymi funkcjami roweru i umożliwia rowerzystom wpisanie celu i korzystaniu z nawigacji bezpośrednio na kierownicy.