WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Film Klątwa La Llorony jest częścią uniwersum Obecności

Jakiś czas temu, przy okazji pierwszych zwiastunów nowego horroru Jamesa Wana pojawiły się teorie, że wchodzi on w skład rozwijającego się uniwersum Obecności. Klątwa La Llorony dołączyłby do obu części Obecności, filmów o Annabelle i Zakonnicy. Teraz ta pogłoska została potwierdzona.

Czytaj też: Zwiastun serialu Delhi Crime od Netflixa

Według Bloody Disgusting, częścią wspólną jest ojciec Perez (Tony Amendola), który pojawił się także w pierwszym filmie z Anabelle. Teraz zjawi się, by pomóc rodzinie prześladowanej przez Płaczącą Kobietę z ludowych podań. W samym filmie nawiązywać będzie również do akcji z Anabelle opowiadając o swoim zaangażowaniu w tamte wydarzenia. Mają pojawić się również retrospekcje. Akcja ma dziać się niedługo po wydarzeniach z Annabelle. Czy i tym razem Ojcu Perezowi uda się przeżyć?

Zobaczcie zwiastun Topielisko. Klątwa La Llorony

Te informacje nie są niczym zaskakującym, gdyż James Wam ma zwyczaj łączenia swoich horrorów. Aktualnie w uniwersum Obecności znajdują się obie części Obecności, dwa filmy o Annabelle i Zakonnica. W przygotowaniu są już kolejne produkcje. Widać twórcy zamierzają zrobić coś wielkiego, tylko miejmy nadzieję, że mają na to konkretny pomysł.

Dołączamy jeszcze udostępniony przez dystrybutora opis filmu:

La Llorona.  Płacząca kobieta.   Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami.  Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu.  Teraz jej łzy są wieczne.  Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni.  La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne.  Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona… a jej metody — coraz okrutniejsze.

W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata.  Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Strzeżcie się jej mrożącego krew w żyłach lamentu… Nie cofnie się przed niczym, aby zwabić was w ciemność. Bo jej cierpienie nie ma końca.  Jej dusza nigdy nie zazna spokoju. Nie ma ucieczki od klątwy La Llorony.

Film Klątwa La Llorony jest częścią uniwersum Obecności

Premiera w Polsce już 10 maja.

Czytaj też: Amerykańscy Bogowie dostaną 3. sezon

Źródło: cbr.com