WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Firefox 82 – jeszcze szybszy i sprawniejszy niż dotychczas

Firefox 82 – jeszcze szybszy i sprawniejszy niż dotychczas

Opublikowana przez Mozillę wersja 82.0 przeglądarki intenetowej Firefox została znacznie usprawniona i ulepszona względem wcześniejszych wersji. Przede wszystkim to większe bezpieczeństwo i usprawnienie funkcji wyświetlania obrazu w obrazie.

Co nowego w Firefox 82?

Aktualizacja przeglądarki internetowej Firefox do wersji 82.0 oznacza dla użytkowników znaczne przyspieszenie. Strony internetowe, które wykorzystują układy oparte na Flexbox mają ładować się teraz aż o 20 proc. szybciej niż dotychczas. Zaś powrót do poprzednich sesji przeglądania ma być szybszy o 17 proc. Oznacza to, że po ponownym otwarciu stron przeglądanie może odbywać się bez zakłóceń, bo znajdziemy się od razu w miejscu, w którym sesja została przerwana.

Czytaj też: Koniec z przypadkowym przewijaniem filmów na YouTube
Czytaj też: Netflix kończy rozdawanie darmowych okresów próbnych. Choć nie całkiem
Czytaj też: Mapy Google pokażą jak bardzo zatłoczony jest sklep lub restauracja

Również otwieranie nowego okna dla użytkowników Windowsa zostało przyspieszone o 10 proc. Ulepszono także uwielbiana przez wielu użytkowników funkcję Obraz w Obrazie. Przycisk został ulepszony, a jego lokalizacja łatwiejsza do znalezienia. Dla użytkowników Maca przygotowany został nowy skrót klawiszowy, który włączy tę funkcję.

Nowości od Mozilli dodają również Firefoksowi na Windowsie możliwość korzystania z  DirectComposition by dekodować wideo, a to z kolei ma poprawić wykorzystywanie GPU i CPU podczas oglądania. Dla użytkowników laptopów może to oznaczać niższy poziom hałasu wynikający z chłodzenia układów, a także wydłużenie czasu pracy baterii.