Reklama
aplikuj.pl

Koniec z przypadkowym przewijaniem filmów na YouTube

reklamy YouTube, blokada konta YouTube, regulamin YouTube

Po wydłużeniu przez YouTube paska postępu odtwarzania można było w bardzo łatwy sposób zamiast włączyć widok pełnoekranowy przewinąć wideo do samego końca. Niby nic takiego, ale potrafiło to nieźle zirytować. Na szczęście nowa aktualizacja przygotowana na smartfony zakończy ten problem.

Przewijanie filmów na YouTube

Najnowsza aktualizacja mobilnej aplikacji YouTube wprowadzi zmiany w sposobie reagowania paska przewijania na pojedyncze stuknięcie. Do tej pory często zdarzało się, że zamiast włączyć np. tryb pełnoekranowy przypadkowo przewijaliśmy wideo do samego końca. Teraz by przejść na koniec materiału potrzebne będzie trochę więcej „pracy”. Użytkownik będzie musiał przytrzymać palcem pasek i przewinąć samodzielnie do danego miejsca. W aplikacji YouTube na iOS coś takiego działa od dawna.

Teraz także na Androidzie dostaniemy taką możliwość. Co ciekawe, już w 2018 roku ta funkcja pojawiła się w aplikacji, ale zniknęła dość szybko, bo według firmy była jedynie błędem.

Czytaj też: TOPR z nowym sposobem lokalizacji zagubionych w górach
Czytaj też: Nowe internetowe usługi poczty Polskiej pozwolą oszczędzić czas i pieniądze
Czytaj też: Mapy Google pokażą jak bardzo zatłoczony jest sklep lub restauracja

Z pewnością połozy to kres ciągłym frustracjom, które czuliśmy gdy niechcący przewinęliśmy filmik do samego końca. Było to irytujące zwłaszcza przy dłuższych materiałach, gdy musieliśmy szukać potem odpowiedniego miejsca. Ale można się też spodziewać, że wielu użytkowników, którzy z poprzednią funkcją nie mieli problemu będzie narzekać na zbytnie komplikacje.

Aktualizacja już trafiła do niektórych użytkowników, więc zapewne w najbliższym czasie już wszyscy będą mogli z niej korzystać.