Reklama
aplikuj.pl

Firma Apple całkowicie porzuciła Intela. Teraz firm już nic nie łączy

Firma Apple całkowicie porzuciła Intela,

Apple zaczęło odchodzić od produktów Intela od momentu porzucenia procesorów Core. Wszystko to w ramach dążenia do „stawiania na swoim” i nie uzależniania się od jednego producenta, który w chwili podjęcia decyzji przez Apple… no cóż, nie miał zbyt wiele do zaoferowania w porównaniu do obecnej oferty. Jednak dopiero dziś firma Apple całkowicie porzuciła Intela.

Sprzęty Apple całkowicie uniezależniały się od rozwiązań Intela

Firma Apple porzuciła już całkowicie wszystkie układy Intela z najnowszych MacBooków M2. Ostatnim elementem tego wysiłku do „porzucenia Intela” było zastąpienie Intel JHL8040R USB4 przez parę swoich własnych niestandardowych chipów U09PY3. Apple oczywiście się tym nie chwaliło na lewo i prawo, a samą zmianę odkrył serwis iFixIt podczas niedawnego rozkładania MacBooka M2.

Czytaj też: Hej Elon! Ten habitat zmieści się do Twojej rakiety. Może coś z tym zrobisz?

Co ciekawe, Apple nie jest jedyną firmą, która porzuca kontrolery USB4 w swoich sprzętach. Tego typu ruch zauważono również w najnowszych laptopach AMD Rembrandt, które wykorzystują m.in. KB8001 „Matterhorn” ze szwajcarskiego startupu Kandou. Ten z kolei utrzymuje, że dostarcza swoje rozwiązania łącznie pięciu z sześciu największych producentów OEM PC z takimi chipami.