Firma Apple całkowicie porzuciła Intela. Teraz firm już nic nie łączy

Firma Apple całkowicie porzuciła Intela,

Apple zaczęło odchodzić od produktów Intela od momentu porzucenia procesorów Core. Wszystko to w ramach dążenia do „stawiania na swoim” i nie uzależniania się od jednego producenta, który w chwili podjęcia decyzji przez Apple… no cóż, nie miał zbyt wiele do zaoferowania w porównaniu do obecnej oferty. Jednak dopiero dziś firma Apple całkowicie porzuciła Intela.

Sprzęty Apple całkowicie uniezależniały się od rozwiązań Intela

Firma Apple porzuciła już całkowicie wszystkie układy Intela z najnowszych MacBooków M2. Ostatnim elementem tego wysiłku do „porzucenia Intela” było zastąpienie Intel JHL8040R USB4 przez parę swoich własnych niestandardowych chipów U09PY3. Apple oczywiście się tym nie chwaliło na lewo i prawo, a samą zmianę odkrył serwis iFixIt podczas niedawnego rozkładania MacBooka M2.

Czytaj też: Hej Elon! Ten habitat zmieści się do Twojej rakiety. Może coś z tym zrobisz?

Co ciekawe, Apple nie jest jedyną firmą, która porzuca kontrolery USB4 w swoich sprzętach. Tego typu ruch zauważono również w najnowszych laptopach AMD Rembrandt, które wykorzystują m.in. KB8001 „Matterhorn” ze szwajcarskiego startupu Kandou. Ten z kolei utrzymuje, że dostarcza swoje rozwiązania łącznie pięciu z sześciu największych producentów OEM PC z takimi chipami.