Japoński gigant Canon zapowiedział nowe ceramiczne materiały do ​​drukarek 3D.

Mimo że firma jest najbardziej znana ze swoich towarów konsumpcyjnych, Canon produkuje dużą ilość sprzętu przemysłowego na ogromną skalę. Jedną z ich linii produktów są drukarki 3D. Sprzęt Canon wykorzystuje proces stereolitografii, w którym fotopolimer krzepnie dzięki użyciu lasera. Jest to proces stosowany w wielu innych systemach druku 3D.

Stereolitografia jest jednym z procesów drukowania 3D, który można stosunkowo łatwo skalować do dużych rozmiarów. Wystarczy zwiększyć rozmiar zbiornika zawierającego fotopolimer i rozszerzyć zasięg lasera, dostosowując układy lusterek. Ta sama wielkość sprawia, że ​​proces nadaje się do użytku przemysłowego. Do tej pory Canon produkował części polimerowe, ale ostatnio firma wkroczyła do branży ceramicznej.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, „Canon opracował nowy materiał ceramiczny na bazie tlenku glinu […] Dzięki tej technologii drukarka 3D może być używana do wytwarzania części ceramicznych o złożonej geometrii, takich jak puste i porowate struktury, które trudno osiągnąć przez zwykłe formowanie metalu lub procesy cięcia. „

Materiał ceramiczny musi przejść etap wykończenia. W innych systemach powoduje to problemy, ponieważ części mają skłonność do kurczenia się, gdy środek wiążący jest usuwany z części. Prowadzi to do wyzwań związanych z dokładnością wymiarową części. Jednak Canon wyjaśnia, że ​​w jednym z testów wyprodukowano część 19-milimetrową część z błędem wynoszącym jedynie 0,8%.

[Źródło: engineering.com; grafika: Fabbaloo]

Czytaj też: Zhackował 50000 drukarek, aby wesprzeć PewDiePie

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej