WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Zhackował 50000 drukarek, aby wesprzeć PewDiePie

Moc fanów przejawia się zwłaszcza w kryzysowych momentach, a ten przeżywa właśnie PewDiePie, czyli Felix Kjellberg który posiada (jeszcze) najczęściej subskrybowany kanału w serwisie YouTube. Po piętach depcze mu jednak indyjski kanał T-Series, z którym społeczność zgromadzona wokół twórcy próbuje walczyć. 

Widzieliście już zapewne liczne plakaty namawiające do subskrybowania kanału PewDiePie, aby umożliwić mu dalsze dzierżenie miana tego najczęściej subskrybowanego. Jeden z fanów poszedł jednak o krok dalej, tworząc exploit, który rozprzestrzenia się przez sieć i sprawia, że dotknięte nim drukarki z automatu drukują takie oto „wiadomości”, namawiające do odsubskrybowania kanału T-Series (co dzieje się podobno nawet w momencie założenia konta) i zasubskrybowaniu PewDiePie:

Odpowiedzialna za to osoba ujawniła się w wywiadzie z serwisem Engadget pod pseudonimem TheHackerGiraffe. Stwierdził tam, że swoim exploitem stworzonym na podstawie Printer Exploitation Toolkit (dostępny na GitHubie) zaatakował do 50000 niezabezpieczonych drukarek, których liczba może urosnąć do około 800 tysięcy. Te pochodzą podobno ze strony Shodan.io, a nasz bohater twierdzi, że zrobił to, ponieważ:

Jestem wielkim fanem PewDiePie i pomyślałem, że mogę dać mu odrobinę więcej szans w jego walce o pozostanie numerem jeden.

A czy Wasze drukarki spłatały Wam kiedyś takiego psikusa? Jeśli tak, to może nadszedł najwyższy czas na aktualizacje oprogramowania i zabezpieczenie jej przed podobnymi atakami.

Zhackował 50000 drukarek, aby wesprzeć PewDiePie

Czytaj też: Oficjalne Wiedźmińskie Puzzle trafią wkrótce do sprzedaży

Źródło: Engadget