WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Firma Icon celuje w drukowanie niewielkich domów w zaledwie jeden dzień

Firma Icon celuje w drukowanie niewielkich domów w zaledwie jeden dzień

Startup Icon z siedzibą w Austin zaprezentował ostatnio zupełnie nowy zestaw innowacyjnych technologii budowlanych, który jest w stanie zapewnić ludziom na całym świecie bezpieczne i niedrogie domy. I to nie z ”kartonopodobnych” płyt, a  z nowego rodzaju wytrzymałego materiału budowlanego Lavacrete i drukarki 3D.

Owoc takiego podejścia możemy już podziwiać, ponieważ Icon niedawno zaprezentował malutki dom zbudowany we współpracy z lokalną organizacją non-profit New Story. Ten nie tylko udowadnia, że ​​można zbudować w pełni wyposażony dom o powierzchni ~37,4 m2 na miejscu budowy za ułamek tradycyjnych kosztów budowy, ale też stał się pierwszym w pełni dozwolonym domem drukowanym w 3D w USA.

Firma ma nie tylko solidne zaplecze finansowe, ale też zgarnia wiele nagród za swoją technologię oraz materiał budowlany. Wyróżnia się na tle innych podobnych firm tym, że ich drukarki Vulcan II mogą budować drukować domy w dowolnym miejscu na świecie, a stosowany w całym procesie materiał Lavacrete przypominający beton jest solidny, co poparto testami strukturalnymi.

Same drukarki Vulcan II (następcy Vulcan) są cholernie skomplikowane, na co składa się sterowanie z poziomu tabletów, system zdalnego monitorowania oraz ten odpowiedzialny za automatyczne przygotowywanie materiału i dostarczania go do drukujących dyszy. Są przy tym odporne na warunki pogodowe, więc mogą okazać się świetne w miejscach, które trapią liczne ograniczenia.

Wspomniana organizacja New Story planuje wykorzystać tę technologię do budowy domów dla niepełnoletnich rodzin w Salwadorze, a Icon pracuje nad obniżeniem czasu budowy domu do 24 godzin.

Czytaj też: Niewielki domek Koda zrzucił wagę, aby pójść popływać

Źródło: Digitaltrends