[email protected] przebija magiczną barierę mocy obliczeniowej

Folding@Home covid-19, moc Folding@Home, wydajność Folding@Home

Popularność [email protected] rośnie w zaskakującym tempie. Sieć właśnie pobiła kolejny rekord wydajności.

[email protected] dysponuje już mocą ponad jednego exaFLOP. Odpowiada to dziesięciokrotności mocy obliczeniowej jaką ma najszybszy superkomputer na świecie – Summit. To także więcej niż 103 superkomputery razem.

Sprawdzenie statystyk mówi nawet, że sieć ma 1,5 exaFlop mocy obliczeniowej. Jest ona zasilana przez 4630510 rdzeni procesora oraz 435563 procesorów graficznych. Tak jeszcze do tej pory nikt na świecie się nie zjednoczył w walce z jednym zagrożeniem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Warto tutaj wspomnieć, że w zeszłym tygodniu siec informowała o osiągnięciu 470 petaFLOP wydajności. Oznacza to wzrost aż o 1200% w ciągu tygodnia – jest to niewyobrażalne.

Sieć ma niestety ograniczenia związane ze standardowym modelem przetwarzania rozproszonego. Jednakże dobrze nadaje się to do rozwiązywania problemów na masową skalę. Mam nadzieję, że pomoże to w pokonaniu koronawirusa i opracowaniu leku czy szczepionki.

Jeśli chcecie dołączyć do [email protected] możecie to zrobić pod tym linkiem. Każda dodatkowa moc obliczeniowa przybliża nas do znalezienia rozwiązania problemu światowej pandemii.

Czytaj też: Wiemy kiedy nastąpi premiera mobilnej 10. generacji Intela i kart Nvidia SUPER