Reklama
aplikuj.pl

For Honor na Netfliksie – powstał dokument o tworzeniu gry

For Honor na Netfliksie. Platforma udostępniła nowy film dokumentalny, który śledzi losy powstawania gry wideo.

Tworzenie gier zazwyczaj kojarzy sie nam z przyjemną pracą. Deweloperzy siadają uśmiechnięci przy swoich biurkach wypełnionych gadżetami z gier, a następnie zastanawiają się jak stworzyć dalsze fragmenty własnej produkcji. W końcu tak to zawsze widać na dziennikach deweloperskich! Cóż, możliwe, że i tak jest w większości przypadków, ale wciąż też zdarzają się sytuacje, których słuchając, włos się jeży na głowie.

Czytaj też: Kontrowersyjne zabezpieczenia w Mortal Kombat 11

Wystarczy przypomnieć tutaj sprawę Red Dead Redemption 2. W tym wypadku do dzisiaj nie wiemy, jak było naprawdę, ale wielu pracowników narzekało na przymusowe nadgodziny i wyczerpanie. Rockstar zaprzecza przymusowym nadgodzinom, więc w sumie mamy dwie wersje zdarzeń i… prawdopodobnie jak było naprawdę dowiemy się za kilka lat.

Za to sprawa cyklu deweloperskiego Anthem jest już przerażająca. Deweloperzy zamykający się w pokojach, aby sie wypłakać? Brak jednej wizji gry? Szybkie tworzenie wszystkiego tuż przed premierą? Ciągłe zmiany w zespole? To się nie mogło udać. BioWare jest wyczerpane nie tylko fizycznie, ale również i psychicznie. Oby nagłośnienie tych spraw spowodowało, że takich sytuacji będzie mniej.

Jesteście ciekawe dalszych tego typu historii? Na Netfliksie pojawił się dokument opowiadający o tworzeniu gry For Honor. Playing Hard to film stworzony przez Jean-Simon Chartier, który zauważył, że producenci okolicznego studia wyraźnie zaczęli w ostatnim czasie robić wszystko szybciej i chodzili bardziej zestresowani. W ten sposób powstała propozycja, którą zaakceptowali twórcy i sam Ubisoft, aby pokazać jak wygląda tworzenie gry.

W dokumencie Playing Hard śledzimy lost trójki producentów, którzy muszą każdego dnia zmagać się z terminem wydania gry. Możemy zobaczyć, że nie zawsze każdy dzień, każdego producenta gier wideo wygląda tak samo i zawsze może zaskoczyć coś nowego, co zaburzy pracę.

Czytaj też: Shadow of the Tomat Raider hitem według… autorów gry

Źródło: polygon.com