Elektryczny samochód dla Europy od Forda

elektryczny samochód Forda, elektryczny Ford, współpraca Ford Volkswagen, Ford na bazie MEB VW

Volkswagen właśnie ogłosił, że jego warta miliardy dolarów współpraca z Fordem przyniesie wiele możliwości dla obu stron, a jedną z nich będzie EV dla Europy od tego drugiego.

Wiemy już, że Volkswagen stworzy nowego pick-upa Amarok, który będzie dzielił swoje podwaliny z Rangerem, a na dodatek zostanie opracowany przez Forda, ale to nie wszystko. Plany tej współpracy po stronie VW obejmują również dostawcze samochody miejskie nowej generacji oraz jakiś większy samochód dla zwyczajnych konsumentów.

Z kolei Ford wykorzysta platformę pojazdów elektrycznych MEB VW do stworzenia swojego własnego elektrycznego samochodu specjalnie na rynek europejski.

Niestety na ten moment informacje o tym projekcie są obecnie bardzo ograniczone przez co możemy jedynie zgadywać, jakiego rodzaju pojazdem będzie ten elektryczny Ford na podwalinach platformy Volkswagena (via Insideevs).

Elektryczny samochód dla Europy od Forda

Czytaj też: Oficjalny debiut Acura TLX 2021

Obstawiamy jednak albo popularnego w Europie hatchbacka, albo SUVa/crossovera, czyli nadwozia, które skorzystają z obecnego na rynku trendu. Z kolei data premiery tego projektu Forda na rynku powinna paść na 2022 lub 2023 rok.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News