Reklama

Ford Fiesta już z łagodną hybrydą

Ford Fiesta, Ford Fiesta 2020, łagodna hybryda Fiesta, Fiesta hybryda

Ford ogłosił właśnie premierę nowych modeli Fiesta z układami benzynowymi z dodatkiem łagodnej hybrydy. Tej samej, która znalazła się w SUVie Puma.

Technologiczne nowości, jakimi zdecydowanie są układy łagodnej hybrydy, zostaną dodane do 123-konnych i 153-konnych wersji 1,0-litrowego silnika benzynowego EcoBoost. To nie tylko niższe spalanie i emisje, ale również wyższy komfort jazdy.

Łagodna hybryda bazuje na 48-woltowym systemie energetycznym, który zbiera tę energię, która normalnie byłaby tracona podczas zwalniania. Ją wykorzystuje do wspomagania silnika spalinowego, kiedy już nadejdzie czas, aby ruszyć. W przypadku 123-konnej wersji Fiesty Ford twierdzi, że pomaga to uzyskać oszczędność „prawie pięciu procent”.

Łagodno-hybrydowa moc będzie dostępna we wszystkich modelach Fiesta z wyjątkiem wersji Trend i ST. Nowości w układzie napędowym Fiesty są częścią lekkiego odświeżenia tego samochodu, choć ten nie zmienił się nic pod kątem designu (via Motor1).

Ford poprawił jednak części mechaniczne, co widać po tym, że mniej wydajne wersje 1.0-litrowego silnika benzynowego są wyposażone w technologię wyłączania cylindra, która wyłącza jeden z trzech cylindrów, gdy silnik nie jest obciążony, co pomaga zmniejszyć zużycie paliwa.

Czytaj też: Porównanie prototypów elektrycznego Mercedesa EQE i EQS

Technologiczne zmiany sprowadzają się do adaptacyjnego tempomatu oraz zaktualizowanego systemu multimedialnego Sync 3, który ma być teraz „bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu”. Nie zabrakło też FordPass Connect, który umożliwiaj klientom kontrolowanie niektórych funkcji pojazdu za pomocą smartfonów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News