Reklama

Rząd USA patrzy przychylnie na loty kosmiczne prywatnych firm

prywatne loty kosmiczne, loty kosmiczne, USA ulgi podatkowe, ulgi SpaceX

Po udanej misji SpaceX oraz NASA, w ramach to której Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz pierwszy od wielu lat przyjęła amerykański statek kosmiczny, rząd USA widzi w tym segmencie ogromny potencjał.

Politycy próbują wykorzystać ostatni sukces SpaceX, a więc prywatnej firmy realizującej podbój kosmosu, aby zaoferować jeszcze więcej zachęt dla tego typu firm. Firm, które teraz realizują projekty zarezerwowane niegdyś dla rządowych organizacji (via Engadget).

Grupa amerykańskich senatorów, a w tym Marco Rubio, Dianne Feinstein i Ted Cruz, przedstawiła amerykańską ustawę American Space Commerce Act. Ta zapewniłaby dodatkowe korzyści dla takich firm jak SpaceX, ponieważ przedłużyłaby ulgi podatkowe związane z amortyzacją o kolejne 10 lat, czyli do początku 2033 roku. Wszystko sprowadza się do napędzania amerykańskiej gospodarki.

Czytaj też: Wodorowy układ napędowy Toyoty Mirai trafi na statek

Chociaż nie ma żadnej gwarancji, że ustawa „przejdzie”, to ludzkości pozostaje mieć taką nadzieję, patrząc na sukcesy m.in. SpaceX. To nie będzie jednak jedyna firma, która na tym skorzysta – ustawa wpłynie również na Blue Origin oraz Boeing United Launch Alliance.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News