Reklama
aplikuj.pl

Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

elektryczny Mustang, Mustang Mach-E, Mach-E, Ford Mustang

Ford ujawnił właśnie elektrycznego Mustanga Mach-E GT na rynek europejski, podając kilka szczegółów na temat tego cacka po raz pierwszy.

Kiedy Ford ogłosił Mach-E w listopadzie zeszłego roku, powiedział, że sprint tego modelu do 96,5 km/h będzie mieścił się w zakresie trzech sekund. Podobnie jak GT w USA, wersja europejska ma do dyspozycji 459 koni mechanicznych i 830 Nm momentu obrotowego, a jego maksymalna prędkość sięga to 200 km/h.

Dziś jednak dowiedzieliśmy się po raz pierwszy, że standardowy Mustang Mach-E (255 KM, 565 Nm, AWD) rozpędza się do 96,5 km/h w 5,1 sekundy. Ford utrzymuje, że to poziom wydajności Modelu Y Long Range, zaznaczając jednocześnie, że wersja GT Mach-E zaliczy to samo w 3,7 sekundy, co według firmy dorównuje już Modelowi Y Tesli w wydaniu Performance.

Mustang Mach-E trafi do sprzedaży w USA i Europie jednocześnie jeszcze w tym roku. Jednak nie wszystkie wersje Mach-E będą dostępne w momencie premiery. Modele First Edition, Select, California Route 1 i Premium będą dostępne jako pierwsze, a GT trafi na rynek w 2021 roku.

Czytaj też: Czy warto kupić elektrycznych samochód? Oto 10 powodów od Volkswagena

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News