WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford najwidoczniej dał ciała i wyjawił informacje o Mach-E, czyli „elektrycznym Mustangu”

Elektryczne cacko inspirowane stylem Mustanga, czyli Mustang Mach-E ukazało się nam w praktycznie całej krasie i to przez samego Forda.

Wygląda na to, że Ford przypadkowo opublikował oficjalne zdjęcia i szczegóły na temat nowego, całkowicie elektrycznego Mach-E na swojej stronie internetowej przed planowanym uruchomieniem samochodu na specjalnym wydarzeniu 18 listopada. Cała ta inspiracja sprawia, że trudno przejść obojętnie obok braku chłodnicy na przodzie, cienkich reflektorach w skrajnych punktach, nieco charakterystycznej linii nadwozia, czy kultowych świateł z tyłu.

Zdjęcia Forda dały nam pierwszy wgląd na wnętrze Mach-E, w którym na środku deski rozdzielczej znajdzie się ogromny ekranowy system informacyjno-rozrywkowy, a przed kierowcą cyfrowy zestaw wskaźników. Minimalistyczny sznyt widocznie został zaczerpnięty z Tesli.

Mach-E, Mustang Mach-E, Mach-E przedpremierowo,

Wyciek dostarczył również szacowany podział specyfikacji wydajności Mach-E i cen na terenie USA. Podstawowy model „Select” będzie dostępny w cenie od 43895$ i będzie dostępny z dwoma zespołami napędowymi. Wersja z napędem na tylne koła w standardowym zakresie może pochwalić się mocą 251 KM i momentem obrotowym 415 Nm, co sprawia, że do setki rozpędza się około 6 sekund i oferuje całe 370 km zasięgu. Dodatek napędu na wszystkie koła dorzuca do specyfikacji dodatkowe 167 Nm momentu obrotowego, zmniejszając zasięg do prawie 340 km, ale zapewniając o sekundę szybszy sprint do 100 km/h.

Ford planuje wycenić Mustanga Mach-E „Premium” w cenie od 50600$. Oprócz dwóch układów napędowych z modelu podstawowego, nabywcy będą mieli również do dyspozycji układ napędowy z napędem na tylne koła Extended Range o mocy 278 KM lub napęd na wszystkie koła z napędem Extended Range o mocy 328 KM. Będą oferować kolejno 520 kilometrów i 435 km zasięgu.

Wreszcie flagowy model, bo Mustang Mach-E GT zostanie wyceniony na 60500$. Ford jeszcze nie opublikował pełnych informacji na temat jego układu napędowego, ale spodziewamy się, że będzie to jeszcze mocniejsza wersja układu napędu na wszystkie koła znalezionego w modelu First Edition (z 328 KM i 582 Nm), ponieważ w tej wersji samochód dobija do setki w 3,5 sekundy i ma zasięg 380 km.

ŹRÓDŁO: Auto Express