Reklama

Ford udostępnia roczne dane dla motoryzacji przyszłości

dane od Forda, Ford dane autonomiczne, systemy autonomiczne Ford, zestaw danych Ford, autonomia w samochodach,

Jeśli czytaliście nasz artykuł odnośnie wszystkiego, co musicie wiedzieć na temat autonomicznych samochodów, to z pewnością wiecie, jak ważne są dla nich dane. Dane, które Ford postanowił po prostu ujawnić.

Wszystko po to, aby przyspieszyć badania nad pojazdami autonomicznymi. Zgromadzone przez Forda zestawy danych z ostatniego roku będą idealną podstawą dla naukowców i badaczy w kwestii pracy nad autonomicznymi systemami. Systemami, dzięki którym kiedyś będziemy mogli zapomnieć o prowadzeniu.

Jak czytamy w oświadczeniu (via Engadget):

Nie ma lepszego sposobu na promowanie badań i rozwoju niż zapewnienie społeczności akademickiej danych potrzebnych do stworzenia skutecznych algorytmów autonomicznego prowadzenia pojazdu.

Dane były gromadzone przez okres jednego roku i pochodzą z wielu autonomicznych pojazdów badawczych. Obejmują dane z LiDAR, kamer optycznych, GPS, map punktów 3D, odbicia gruntu, czy nawet informacji o trajektorii samochodu. Ford udostępnił nawet wtyczkę z narzędziami do wizualizacji tych danych.

Chociaż mogłoby się wydawać, że takie udostępnienie danych, to nic, to jest wręcz przeciwnie. Dzięki nim Ford może dopracować swoje systemy, a udostępniając je dalej, pomaga poniekąd konkurencji. Zwłaszcza że mowa o zestawie z całego roku, który obejmuje różne warunki pogodowe oraz obszarów miejskich, autostrad, tuneli, osiedli mieszkaniowych, lotnisk, czy stref budowy.

Czytaj też: Ten render ma pokazywać nowe BMW M240i

Dane są dostępne dzięki współpracy z otwartym programem Amazon, a więcej informacji można znaleźć na stronie avdata.ford.com. Pierwszy zestaw danych jest już dostępny, a Ford twierdzi, że będzie kontynuował przesyłanie pozostałych dzienników danych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News