Ford Ranger PHEV 2023 potwierdzony. Są też zdjęcia prototypu

Ford Ranger PHEV 2023 potwierdzony, Ford Ranger PHEV 2023, hybrydowy Ranger,

Europejski oddział Forda zapowiedział elektryfikację swoich pojazdów użytkowych do 2024 roku i dziś widzimy tego przejaw w postaci Ford Ranger PHEV 2023.

Hybrydowy Ford Ranger PHEV 2023

Na temat tej hybrydy plug-in informacje podrzucił nam raport Car Expert, powołując się na rzecznika firmy. Planowany hybrydowy system plug-in nie był wcześniej używany w modelu produkcyjnym i podobno łączy 2,3-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem z tajemniczym silnikiem elektrycznym. Ponoć cały system będzie oferował 365 koni mechanicznych i potężne 680 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Nowy elektryczny samochód Forda dla Europy
Czytaj też: Le Mansory, czyli podkręcony Ford GT od Mansory
Czytaj też: Premiera pickupa Ford F-150 Raptor nowej generacji

Jeśli te wartości okażą się prawdziwe, hybrydowy Ranger 2023 będzie znacznie mocniejszy niż obecna wersja pickupa Raptor dostępnego w USA z podwójnie turbodoładowanym 2,0-litrowym dieslem o mocy 210 KM i 500 Nm.

Pomijając aspekt mocy, tego typu system hybrydowy plug-in sprawiłby, że Ford Ranger PHEV 2023 chwaliłby się spalaniem na poziomie zaledwie trzech litrów/100 km.

Czytaj też: Ford Puma i Fiesta z nową skrzynią biegów
Czytaj też: Pierwszy zelektryfikowany Ford S-Max zaliczył premierę z Galaxy Hybrid
Czytaj też: Hybrydowy lub elektryczny Ford F-150 Raptor w planach?

To jednak nie wszystkie informacje na temat pickupów Forda, bo według tego samego źródła nowy Ranger Raptor ponoć otrzyma 2,7-litrowy turbodoładowany silnik V6 EcoBoost od Bronco, gdzie osiąga 315 KM i 540 Nm.