Reklama

Ford odszukał nigdy nieopublikowane zdjęcia Mustanga

tajemniczy Mustang, Mustang z silnikiem na środku, Mustang silnik środkowy, tajemnica Mustanga, koncept Mustanga

Ford Performance opublikował właśnie cztery nigdy niewidziane foty prototypu Mustanga, którego silnik trafił pomiędzy osie, jak to w ostatniej Corvette.

Niestety na temat samego samochodu nie wiemy wiele, bo… nawet dla Forda jest niemałą tajemnicą. Firma wspomniała tylko, że ​​natknęła się na te zdjęcia pięć lat temu i od tego czasu stara się poznać historię samochodu. Wszelkie próby spełzały jednak na niczym, a jedyne elementy układanki sprowadzają się do tego, że koncepcja bazuje na nadwoziu z 1966 roku i została sfotografowana w studio projektowym w Dearborn 2 maja 1966 r.

Każda rozmowa, którą zainteresowani podjęli z osobami, które mogłyby coś wiedzieć na temat poniższego samochodu sprowadzała się do tego, że to wyjątkowe znalezisko. Jeden z ekspertów uważa z kolei (via Motor1), że przedstawiony tutaj Mustang z silnikiem środkowym nie miał na pewno nic wspólnego z bolidem Ford Research, ponieważ ten został opracowany wiele lat później jako jednorazowy, nieoparty na produkcyjnym Mustangu.

Czytaj też: Audi RS6-R Avant to bestia w wydaniu ABT

Ze względu na tajemnice Ford postanowił opublikować te zdjęcia, ab dotrzeć do nas wszystkich i wspólnie odkryć pełną historię tej intrygującej koncepcji. Jeśli coś wiecie, to śmiało ślijcie wiadomość e-mail na [email protected], a firma nagrodzi Was „nagrodą specjalną”, jeśli podane informacje pomogą Fordowi wypełnić puste pola.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News