WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ford odszukał nigdy nieopublikowane zdjęcia Mustanga

Ford odszukał nigdy nieopublikowane zdjęcia Mustanga

Ford Performance opublikował właśnie cztery nigdy niewidziane foty prototypu Mustanga, którego silnik trafił pomiędzy osie, jak to w ostatniej Corvette.

Niestety na temat samego samochodu nie wiemy wiele, bo… nawet dla Forda jest niemałą tajemnicą. Firma wspomniała tylko, że ​​natknęła się na te zdjęcia pięć lat temu i od tego czasu stara się poznać historię samochodu. Wszelkie próby spełzały jednak na niczym, a jedyne elementy układanki sprowadzają się do tego, że koncepcja bazuje na nadwoziu z 1966 roku i została sfotografowana w studio projektowym w Dearborn 2 maja 1966 r.

Każda rozmowa, którą zainteresowani podjęli z osobami, które mogłyby coś wiedzieć na temat poniższego samochodu sprowadzała się do tego, że to wyjątkowe znalezisko. Jeden z ekspertów uważa z kolei (via Motor1), że przedstawiony tutaj Mustang z silnikiem środkowym nie miał na pewno nic wspólnego z bolidem Ford Research, ponieważ ten został opracowany wiele lat później jako jednorazowy, nieoparty na produkcyjnym Mustangu.

Czytaj też: Audi RS6-R Avant to bestia w wydaniu ABT

Ze względu na tajemnice Ford postanowił opublikować te zdjęcia, ab dotrzeć do nas wszystkich i wspólnie odkryć pełną historię tej intrygującej koncepcji. Jeśli coś wiecie, to śmiało ślijcie wiadomość e-mail na ClubHub@Ford.com, a firma nagrodzi Was „nagrodą specjalną”, jeśli podane informacje pomogą Fordowi wypełnić puste pola.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News