Reklama
aplikuj.pl

Gracze Fortnite zebrali miliony dolarów dla Ukrainy

fortnite

Epic Games podsumował akcję, w której dochód z mikropłatności w Fortnite ma trafić do organizacji wspierających Ukrainę. Wiemy już, ile pieniędzy zebrano.

Fortnite dla Ukrainy

Jakiś czas temu Epic Games postanowiło całkowicie zrezygnować z przychodu z Fortnite i przekazać wszystkie wydane przez graczy na grę pieniądze na wsparcie Ukrainy. Już po kilku dniach mogliśmy mówić o milionach dolarów dla kraju zaatakowanego przez Rosję. Dziś wiemy już, ile dokładnie pieniędzy udało się przekazać na wsparcie.

Czytaj też: Starfield wycieka. Kolejne zrzuty ekranu z gry dostępne

Epic Games poinformowało, że wraz ze społecznością Fortnite oraz Xbox zebrali 144 milionów dolarów dla Direct Relief, UNICEF, Światowego Programu Żywnościowego ONZ, Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców oraz World Central Kitchen na pomoc humanitarną dla ludzi dotkniętych wojną w Ukrainie. Firma przesyła serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dołączyli do pomocy.

Skąd ogromne pieniądze dla Ukrainy z Fortnite?

Chcecie poznać szczegóły tych płatności? Oto one. Przekazane zostały wszystkie zakupy za rzeczywiste pieniądze, dokonane w okresie od 20 marca do 3 kwietnia 2022 r. Obejmuje to V-dolce, Ekipę Fortnite, podarunki karnetów bojowych i pakiety kosmetyczne, takie jak pakiet Przybysz z Pustki, sprzedawane za prawdziwe pieniądze. Wliczane są do tego również zakupy elementów kosmetycznych w grze oraz kart z V-dolcami dokonane w sklepach fizycznych, o ile były zrealizowane w powyższym okresie. Nie liczyły się za to zakupy za V-dolce w Fortnite, gdyż nie są to zakupy za prawdziwe pieniądze.

Czytaj też: Dragon Age Inkwizycja na PS3 pogrzebał marzenia BioWare

100% wpływów Epic Games z Fortnite równe jest cenie brutto zakupów w grze Fortnite oraz zrealizowanych zakupów w sklepach fizycznych w okresie od 20 marca do 3 kwietnia 2022 r. na całym świecie, po odjęciu podatków, opłat pośredników płatności, refundacji, zwrotów i rewersów.

Microsoft przeznacza wszystkie wpływy netto ze sprzedaży treści Fortnite w Microsoft Store w okresie od 20 marca do 3 kwietnia 2022 r. we wszystkich krajach, w których sprzedawane jest Fortnite. Wpływy netto są równe przychodom brutto pomniejszonym o zwroty i obciążenia zwrotne (tzw. chargeback), koszty fakturowania, koszty przepustowości, koszty operacyjne oraz podatki.