WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Fossil Hybrid HR. Druga generacja hybrydowego zegarka z E-Ink

Hybrydowe zegarki marek Grupy Fossil wydawały się idealnym rozwiązanie dla osób, które chcą dodać funkcje smart do klasycznego zegarka. Pomysł był dobry, ale ze względu na ograniczenia w formie pokazywania powiadomień – niezbyt idealny. Hybrydom brakowało przede wszystkim ekranu do wyświetlania powiadomień. Fossil postanowił więc iść krok dalej i stworzył hybrydowy zegarek z ekranem E-Ink, czyli Fossil Hybrid HR. Czy tak wygląda hybryda doskonała? Sprawdziliśmy to.

Co ten zegarek w ogóle potrafi?

Fossil Hybrid HR test recenzja opinie

Fossil pakuje Hybrid HR w taki same, niewielkie pudełka jak swoje pozostałe smartwatche. W środku znajdziemy zegarek, pakiet instrukcji i magnetyczną ładowarkę z kablem USB.

Testowany egzemplarz to konkretnie model Hybrid Smartwatch HR FB-01 Black Silicone (FTW7018). Mamy tu stalową kopertę o średnicy 44mm, wodoszczelną obudowę (3 ATM), wymienny pasek o średnicy 22mm, łączność Bluetooth 5.0, akcelerometr, pulsometr oraz ekran E-iIk.

Fossil Hybrid HR test recenzja opinie

Cena zegarka w tym konkretnym wariancie to 195 dolarów. W polskich sklepach nowe hybrydy Fossila pojawiają się najczęściej w cenie 999 zł.

Elegancki, bardzo dobrze wykonany zegarek

Fossil Hybrid HR test recenzja opinie

Na pierwszy rzut oka Fossil Hybrid HR wygląda jak typowy zegarek. Mamy tu elementy charakterystyczne dla zegarków marki, czyli kształt wskazówek oraz okalający kopertę pierścień z niewielkimi nacięciami. Wcięcia są takiej samej wielkości jak w innych smart-zegarkach Fossila, ale w tym modelu znacznie mniej rzucają się w oczy. Jako, że nie jestem fanem tego elementu, dla mnie to duży plus.

Fossil Hybrid HR test recenzja opinie

Cały wygląd zegarka określam często mianem roleksopodobnego. Wielu producentów stawia na takie wzornictwo, niestety z różnym skutkiem. W tym przypadku wyszło to jednak naprawdę dobrze.

Fossil Hybrid HR test recenzja opinie

Z prawej strony koperty znajdziemy trzy przyciski oraz niestety tylko atrapę koronki. Trzeba jednak przyznać, że dzięki niej zegarek wygląda korzystniej.

Fossil Hybrid HR test recenzja opinie

Od spodu znajdziemy delikatnie wypukły pulsometr. To zabieg znany ze smartwatchy Fossila. Dzięki niemu ładowarka lepiej trzyma się zegarka i bez problemu można go ładować np. na desce rozdzielczej samochodu.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Pasek i aplikacja mobilna
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Pasek i aplikacja mobilna