WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wyciekły fotki elektrycznego Volkswagena ID4

Wyciekły fotki elektrycznego Volkswagena ID4

Chiny zaskoczyły nas już nie raz, a tym razem mamy na to kolejny świetny przykład. My musimy zadowalać się zakamuflowanymi prototypami VW ID4. a tam ten elektryczny Volkswagen występuje sobie bez grama osłony.

Zdjęcia ostatecznego wariantu produkcyjnego VW ID4 z Chin potwierdzają, że choć ten model wystąpi w dwóch wersjach (X i Crozz), to te nie będą się bardzo różnić. Tak czy inaczej, konstrukcja ID.4 nie jest zaskakująca. Dokładnie tego się spodziewaliśmy na podstawie tego, co dotychczas pokazał VW zarówno oficjalnie, jak i w ramach wyszpiegowanych prototypów.

Niestety przód nie ma pełnego paska świetlnego, który łączyłby dwa światłą ze sobą, a szkoda. W jego miejsce wszedł niepodświetlany pasek z logiem VW na środku, ale na szczęście jego podświetlany wariant trafił na tył.

Volkswagen ID.4, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku, będzie się cieszył nawet dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 302 koni mechanicznych. Podstawą będzie dla niego platforma VW MEB, a zasięg na jednym ładowaniu wyniesie do około 500 km.

Czytaj też: Czy AMG A45 S ma szanse z BMW M8 Competition na prostej?

Warto przypomnieć, że ID4 będzie dla Volkswagena drugim całkowicie elektrycznym modelem po hatchbacku ID.3, występując w dwóch wersjach nadwozia.

Z kolei biorąc pod uwagę modułowy charakter platformy MEB, na której oparty jest ID.4, Volkswagen zapewne zaoferuje tego SUVa z szeregiem opcji układu napędowego. Tańsze warianty mogą obejmować pojedynczy silnik elektryczny montowany z tyłu, czy mniejsze zestawy akumulatorów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News