Reklama
aplikuj.pl

Test obudowy Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

test Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint, recenzja Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint, opinia Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint jest nową wersją znanej serii obudów. Czy zasłuży ona na nasze wyróżnienia?

Akcesoria Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Wraz z obudową otrzymujemy instrukcję, śrubki, wspornik dla chłodnicy, ściereczkę i opaski zaciskowe. Warto tutaj w szczególności zwrócić uwagę na instrukcję, która świetnie wyjaśnia każdy aspekt montażu. Pozostałe dodatki niczym nie zaskakują.

Wygląd zewnętrzny Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Wymiary obudowy to 424 x 210 x 475 mm. Waży ona 8,1 kg i mieści standardowo płyty mini ITX, micro ATX i ATX. W sprzedaży pojawią się też wersje bez dopisku Lite oraz czarna i biała bez podświetlenia.

Przedni panel zachowuje typowy dla serii Meshify wygląd. Jeśli dodamy do tego wentylatory ARGB to naprawdę znakomicie wygląda to w praktyce. Są tutaj też drzwiczki, po który otwarciu łatwo dobierzecie się do filtra czy przednich śmigieł. Domyślnie mamy też zamontowane trzy wentylatory Aspect 12 RGB. Maksymalna prędkość to 1200 RPM, przepływ powietrza 32 CFM, ciśnienie 1,20 mmH2O, a głośność 18,3 dBA. Mają one złącza 3-pin oraz ARGB – każde w wersji męskiej i żeńskiej. Bez problemów więc podepniecie wszystkie jednym złączem do płyty głównej.

Na górze standardowo jest filtr przeciwkurzowy oraz miejsce na dwa wentylatory 120/140 mm. Na przodzie jest panel wejścia/wyjścia z dwoma złączami USB 3.0 i wejściem na mikrofon oraz wyjściem na słuchawki. Jeśli potrzebujecie USB-C to możecie je dokupić. Mamy też wbudowany kontroler ARGB, do którego możecie podłączyć wentylatory i sterować podświetleniem poprzez przycisk. Zasilany jest on ze złącza SATA.

Lewy bok to szkło hartowane, prawy to blacha. Oba zamykane są na zatrzaski, które nawet dobrze trzymają. Blachę udało mi się bez problemów domknąć nawet pomimo braku ładnego ułożenia okablowania.

Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint stoi na czterech nóżkach. Na dole jest też filtr przeciwkurzowy wyjmowany od przodu. Zajmuje on cały spód i z jego czyszczeniem nie będzie problemów.

Tył jest całkowicie standardowy. May siedem zaślepek PCI mocowanych na szybkośrubki oraz wentylator, model ten sam co z przodu. Na dole jest też miejsce na zasilacz.

Czytaj też: Test obudowy Fractal Design Meshify 2 Nano White TG Clear Tint

Wnętrze Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Wnętrze ma standardową piwnicę. Jest na niej wycięcie na okablowanie oraz przednią chłodnicę. W niej możecie zmieścić zasilacz o długości do 175 mm (z klatką na dyski). Stawiany jest on na antywibracyjnych nakładkach. Mamy też miejsce na dwa dyski 2,5/3,5 cala.

System zarządzania okablowaniem jest bardzo dobry. Jest sporo otworów, a te boczne mają gumowe przelotki. Z tyłu są opaski na rzepy oraz miejsca na zaciskowe. Producent przygotował też 17-28 mm wolnej przestrzeni. Spokojnie więc ładnie ułożycie okablowanie.

W Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint jest miejsce na karty graficzne o długości do 345 mm oraz chłodzenia procesora o wysokości do 169 mm. Mamy też dodatkowe dwa miejsca na dyski 2,5 cala.

Odnośnie AiO to na przodzie zamontujecie chłodnicę do 360 mm ( 280/140 mogą mieć szerokość 135 mm), na górze do 240 mm (maksymalna wysokość RAM to 35 mm, a szerokość chłodnicy 121 mm), z tyłu 120 mm i na dole 120 mm (wymaga demontażu klatki na dyski). Musicie więc zwrócić uwagę na wymiary chłodnicy, ale jak ją dopasujecie do wymagań to nie będzie problemów.

Składanie komputera w Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Składanie przebiegło całkowicie bezproblemowo. Nie ma tutaj żadnych dziwnych rozwiązań, a okablowanie można bez problemów ładnie ułożyć i domknąć blachę. W razie jakiś problemów instrukcja wszystko ładnie wyjaśnia. Składanie komputera w tej obudowie to zdecydowanie czysta przyjemność. Całość prezentuje się też świetnie i co do tego nie mam wątpliwości.

Metodologia:

  1. Wentylator na procesorze ustawiłem na 100% maksymalnych obrotów.
  2. Wentylatory na karcie graficznej ustawiłem na 50% maksymalnych obrotów.
  3. Wentylatory w obudowie ustawiłem na 100% maksymalnych obrotów.
  4. Dysk miał zamontowany radiator dołączony do płyty.
  5. Głośność zmierzyłem przy zamkniętej obudowie z odległości 20 cm od środka lewego boku – tło wynosiło 33 dBA.
  6. Testy obciążenia przeprowadziłem za pomocą Cinebench R23 + FurMark + CrystalDiskMark – temperatura otoczenia to 22°C.
  7. Temperatury to maksymalne wartości uzyskane podczas testów.
Platforma testowa
Procesor
Intel Core i5-12600K
Chłodzenie
Scythe Mugen 5
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
Z690 Aorus Ultra
Karta graficzna
KFA2 GeForce RTX 3060 EX (1-Click OC)
Pamięć RAM
Kingston Fury 2x 16 GB 5200 MHz CL40
M.2
LiteOn MU X1 256 GB
Zasilacz
Fractal Design Ion+ 2 Platinum 860W
Monitor
AOC G2868PQU

Testy Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Obudowa zdecydowanie zapewnia bardzo dobre temperatury wszystkich części komputera. Są one naprawdę niskie i cztery zamontowane wentylatory wraz z przewiewnym panelem dają radę. Warto też zauważyć, że całość pozostaje przy tym naprawdę cicha co jest kolejnym plusem.

Czytaj też: Test obudowy Fractal Design Focus 2 RGB Black TG Clear Tint

Podsumowanie testu Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint

Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG Light Tint powinien kosztować 119,99 dolarów, czyli ok. 565 zł. Jest to kolejna wariancja serii Meshify 2, która zdecydowanie warto rozważyć.

Obudowa jest świetnie wykonana i znakomicie wygląda. Tutaj w szczególności nietypowy przedni panel w połączeniu z wentylatorami ARGB prezentuje się świetnie. Mamy też sporo miejsca na podzespoły czy chłodzenie cieczą. Nie będzie też problemów z ładnym ułożeniem okablowania, a dzięki bocznym panelom zamykanym na zatrzaski szybko dostaniecie się do środka. Obudowa jest też cała ofiltrowana, a każdy z filtrów łatwo wyjmiecie i wyczyścicie. W testach wypadła ona znakomicie i jest przy tym naprawdę cicha.

Zdecydowanie więc warto rozważyć zakup testowanej skrzynki, bowiem na pewno będziecie z niej bardzo zadowoleni.