WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Fractal Design prezentuje obudowę Era ITX

Fractal Design prezentuje obudowę Era ITX

Fractal Design zaprezentował właśnie obudowę Era ITX. Jest to bardzo mała obudowa, która mimo wszystko świetnie się prezentuje.

Producent mówi, że Era ITX wprowadza świat w nową erę sprzętu mini ITX. Obudowa nie ma ograniczeń montażowych i współpracuje nawet z większym sprzętem. Dodatkowo naprawdę świetnie ona wygląda, dzięki czemu nie trzeba jej chować w szafie czy pod biurkiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Zewnętrzna obudowa wykonana jest z aluminium. Producent wykorzystał też drewno czy szkło hartowane – jakość wykonania jest więc z pewnością genialna.

Fractal Design Era ITX zmieści AiO 240 mm, dwa dyski 3,5 cala lub dwa 2,5 cala. Zasilacz może być SFX lub zwykły ATX – wybór pierwszego umożliwia jednak montaż dodatkowych dwóch dysków SSD. Maksymalna wysokość chłodzenia procesora może wynosić 120 mm lub 70 mm przy montażu jednego z dysków 3,5 cala. Maksymalna długość karty graficznej to 295 mm lub 210/190 mm w zależności od wybranego zasilacza.

Cena Era ITX wynosi 160 dolarów, czyli ok. 670 zł bez polskich podatków. Cena jest zatem wysoka, ale to co otrzymujemy w zamian jest warte każdej złotówki. Fractal pokazał naprawdę świetną obudowę mini ITX, która troszkę zaburzy sytuację na rynku.

Czytaj też: Wyciekły kolejne benchmarki Intel Core i9-10900KF