Freezer 50 chłodził Threadrippery AMD, a teraz schłodzi znacznie mniejsze procesory

freezer-50-ARCTIC nowe chłodzenie CPU

Chociaż firma ARCTIC nie jest aż tak GAMINGOWA, jak inne marki na rynku, pała się tworzeniem chłodzeń dla procesorów od lat, a kolejnym rozdziałem rozwoju jej oferty coolerów jest model Freezer 50.

Freezer 50 nowym coolerem ARCTIC

Freezer 50, to chłodzenie nie w kij dmuchał, jako że jest przeznaczone do jednych z najcieplejszych procesorów dostępnych na rynku. Nic dziwnego, bo ten cooler bazuje na Freezer 50 TR, czyli chłodzeniu powietrznym, które musiało poradzić sobie ze schłodzeniem potworków w postaci AMD Ryzen Threadripper.

Czytaj też: Gelid wypuszcza nowe termopady GP-Ultimate 120×20
Czytaj też: Jaką wydajność zaoferują procesory Intel Rocket Lake-S?
Czytaj też: ASUS prostuje kwestię wsparcia procesorów Ryzen 5000 na płytach X470 i B450

Freezer 50 zachowuje jednak kompatybilność z najnowszymi procesorami konsumenckimi Intela oraz AMD, dzierżąc sześć ciepłowodów z bezpośrednim stykiem do IHSa, które rozchodzą się w bloku radiatora z 104 żeberkami. Tam z kolei dwa wentylatory (jeden 120 mm i drugi 140 mm) w konfiguracji Push-Pull rozpraszają całe ciepło, zachowując niski poziom hałasu.

Czytaj też: Nowy monitor Optix MAG274QRF od MSI
Czytaj też: AOC łączy siły z Porshe Design
Czytaj też: Jeszcze lepsze karty graficzne NVIDIA. Firma szykuje ulepszenie na poziomie produkcji

Całość waży ponad kilogram, a na pokładzie nie mogło zabraknąć adresowalnego podświetlenia RGB na górze chłodzenia, które podświetla nawet logo marki. Freezer 50 jest już dostępny na stronie producenta w cenie 74,99 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News