Reklama
aplikuj.pl

Jeszcze lepsze karty graficzne NVIDIA. Firma szykuje ulepszenie na poziomie produkcji

NVIDIA 7nm TSMC Ampere 2021

Jak to mówi powiedzenie „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”, a w przypadku technologii wręcz spada. Nic więc dziwnego, że NVIDIA już ma plany ulepszenia swoich nowych kart graficznych.

NVIDIA GeForce RTX 3000 na 7 nm

Według raportu DigiTimes, NVIDIA w następnym roku przerzuci produkcję rdzeni graficznych Ampere do swoich kart graficznych RTX 3000 z Samsunga do firmy TSMC. Zaliczy tym samym przejście z 8 nm procesu technologicznego na 7 nm, co ponoć przyniesie bardzo dużą poprawę, a to wszystko dlatego, że TSMC ponoć „stało się bardziej przyjazne dla NVIDII”.

Czytaj też: Intel może powalczyć z AMD niskimi cenami
Czytaj też: Teraz już w bieli, czyli chłodzenie Shadow Rock 3 White od be quiet!
Czytaj też: Kiedy na rynek trafi AMD Ryzen 5 5600?

Nie jest to tak wielkie zaskoczenie, jak mogłoby się wydawać, bo NVIDIA nie raz korzystała i nadal korzysta z fabryk TSMC. Przykładem tego jest GPU GA100 dla rynku biznesowego, którego produkcją zajmuje się właśnie TSMC.

Dalsze informacje, to już bardziej spekulacje, które wspominają o zarezerwowaniu 7 nm układów dla najwydajniejszych kart graficznych i 8 nm dla reszty. Wprowadzanie na rynek modeli z dwoma rdzeniami o różnym sposobie produkcji też raczej nie wchodzi w grę, jako że byłoby to strzałem w kolano.

Czytaj też: Robotyczny GeForce GTX 1660 od ASUS nawiązuje do Gundama
Czytaj też: AOC łączy siły z Porshe Design
Czytaj też: Alphacool wypuszcza blok na karty RTX 3080 i RTX 3090 przeznaczony dla serwerów

Jak słusznie zauważa TechPowerUp, najlepiej firma wyjdzie na wprowadzeniu za rok na rynek wariantu SUPER dla RTX 3090, RTX 3080 i RTX 3070 z nowymi rdzeniami wyprodukowanymi w 7 nm technologii. Oficjalnie jednak nic nie wiadomo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News