WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Frostpunk od 11 Bit Studios doczeka się wydania na PlayStation 4 i Xbox One

Frostpunk zbliża się już do swojej okrągłej rocznicy na rynku, więc polskie studio 11 Bit idealnie trafiło z zapowiedzią tego, że szykują stosowne porty zarówno na PlayStation 4 oraz Xbox One. 

Jeśli nie mieliście okazji poznać Frostpunka nieco bliżej, to zapraszam Was do naszej recenzji, ale jeśli aż tak Wam się śpieszy, to już śpieszę z opisem, który nie jest specjalnie skomplikowany. Frostpunk jest bowiem nowoczesnym podejściem do gry strategicznej, w której śledzimy przerażającą historię ludzi podpartych do lodowatego muru, którymi zarządzamy poniekąd z krzesełka władcy „wioski”. Szczerze? Istny must-play dla każdego fana wyborów w grach i strategicznego podejścia.

Jednak 11 Bit nie pójdzie na skróty, po prostu przerzucając wersję Frostpunka z PC na konsole. Podejdzie do sprawy na tyle poważnie, że zapowiedział stosowny balans dla konsolowych portów z uwzględnieniem bardziej przystępnego menu oraz interfejsu, co jednak nie powinno wpłynąć negatywnie na odbiór gry. Nie zabraknie przy tym wszystkich treści i niestandardowych scenariuszy, jakie pojawiły się w wydaniu na komputery osobiste. Premiera? Dokładna niestety nieznana, ale mroźny klimat ma nam zostać dostarczony z nadejściem lata.

Posiadaczy Nintendo Switch muszę jednak zmartwić – nie liczcie na premierę Frostpunk na tej platformie, bo studio zwyczajnie nie ma tego w planach.

Czytaj też: Frostpunk podbija serca krytyków i napełnia portfel twórcy

Źródło: 11 Bit, VG24/7