Fundacja – zwiastun serialowej sagi na podstawie powieści Isaaca Asimova

Foundation, Apple TV Plus, Fundacja zwiastun, Foundation zwiastun, Lee Pace, Jared Harris,

Fundacja to jedna z najbardziej wyczekiwanych serii od AppleTV+ opierająca się na cyklu autorstwa Isaaca Asimova. Do sieci trafił dziś pierwszy zwiastun.

Czytaj też: King’s Man: Pierwsza misja – nowy zwiastun zapowiada wiele emocji. Kiedy premiera?

Fundacja jest adaptacją cyklu science fiction autorstwa Isaaka Asimova. Seria opowiada o zmierzchu i rozkładzie gigantycznego Imperium Galaktycznego, które miało władzę nad całą Galaktyką, w tym nad 25 milionami zamieszkanych planet. To głębokie studium procesów historycznych, władzy, manipulacji i samej historii, a wszystko to w klimacie science fiction.

Głównym bohaterem jest genialny matematyk i historyk, który przewiduje upadek Imperium. W tej roli zobaczymy Jareda Harrisa, zaś Lee Pace wcieli się w obecnie urzędującego Imperatora Galaktyki. Imperium dobiega końca, gdy grupa wygnańców zdaje sobie sprawę, że tylko bunt może uratować znany im świat.

Zwiastun oprócz typowych fragmentów produkcji zawiera krótkie wprowadzenie. Trzeba przyznać, że całość wygląda fenomenalnie. Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków. Showrunnerami i producentami wykonawczymi zostali David S. Goyer i Josh Friedman. Serial ma zadebiutować na platformie w 2021 roku.

Oprócz Harrisa i Peace’a w obsadzie znaleźli się: Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann i  Cassian Bilton.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News