Reklama

Funkcje bezpieczeństwa Infiniti QX60 2022 ujawnione na zwiastunie

Funkcje bezpieczeństwa Infiniti QX60 2022 ujawnione, Funkcje bezpieczeństwa Infiniti QX60 2022, zwiastun Infiniti QX60 2022

Tym razem kolejny zwiastun ujawnia funkcje bezpieczeństwa Infiniti QX60 2022, czyli modelu nowej generacji, które sprowadzą się do zaktualizowanego systemu bezpieczeństwa.

Ujawnione funkcje bezpieczeństwa Infiniti QX60 2022

Za nowe najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w QX60 nowej generacji będzie odpowiadać zaktualizowany system ProPilot Assist tego modelu premium. Będzie to w rzeczywistości pierwszy model Infiniti korzystający z ulepszonej technologii ProPilot Assist, a więc systemu bezpieczeństwa, który integruje się nawet z systemem nawigacji.

Czytaj też: Zwiastun Infiniti QX55 2021 przed rychłą premierą

Umożliwia to różnym funkcjom bezpieczeństwa lepiej przewidywać, co się wydarzy na drodze już za moment. Razem z ulepszonymi czujnikami Infiniti QX60 2022 zyska zupełnie nowy wymiar płynniejszego automatycznego hamowania, bardziej naturalnych korekt przez wspomaganie kierownicy, rozpoznawania znaków drogowych, czy skuteczniejszego adaptacyjnego tempomatu.

We wcześniejszych zwiastunach Infiniti reklamowało już m.in. zaktualizowany system napędu na wszystkie koła QX60 2022, w którym to 50% momentu obrotowego może trafić na tylne koła w ramach balansowania przyczepnością w wątpliwych chwilach.

Chociaż model ciągle spowija kamuflaż, to jest on cienki, przylega ściśle do nadwozia i ujawnia maskownicę, cienkie reflektory i duże dolne wloty powietrza w zderzaku przednim. Co ważne, Infiniti QX60 2022 będzie nadal korzystać z 3,5-litrowego silnika V6, który będzie wytwarzać taką samą moc na poziomie 295 KM, co poprzednik, więc i najpewniej również ten sam moment obrotowy na poziomie 366 Nm.

Czytaj też: Pamiętacie Infiniti Q60 Project Black S? To zapomnijcie

Zwiastun Infiniti QX60 2022 ujawnia możliwości holowania

Ten silnik zostanie połączony z nową, dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów Infiniti opracowaną we współpracy z ZF, która ponoć doczekała się zwiększenia rozpiętości przełożeń i tym samym poprawiła poczucie przyspieszenia i ogólny komfort. Obecnie QX60 jest z kolei w testach na drogach publicznych, a jego premiera będzie miała miejsce „wkrótce”.