WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Furhat Robotics dało SI twarz

Asystenci głosowi są czasami niezastąpieni, ale często pojawia się dziwne uczucie mówienia do robota bez twarzy. Firma Furhat Robotics chce to zmienić i zaprezentowała konstrukcję, która posiada ludzką twarz.

Robot nazywa się Furhat. Wykorzystuje on system projekcji w celu wyświetlania realistycznie wyglądającej twarzy na wyświetlaczu w kształcie głowy. Posiada on szeroką gamę animacji, które mogą wyświetlacz różne wyrazy twarzy. Według firmy Furhat mówi, słucha i odpowiednio reaguje przy zachowaniu kontaktu wzrokowego. Jest to możliwe dzięki szerokokątnej kamerze czy stereofonicznym mikrofonom.

Robot jest w pełni konfigurowalny. Użytkownicy mogą zmieniać wyświetlaną twarz, typy używanych wyrażeń czy głos. Firma twierdzi, że każdy może stworzyć sobie własnego robota co ma polepszyć interakcje z człowiekiem. Według badań, 20% osób nieużywających na co dzień asystenta głosowego czuje się nieswoje w rozmawianiu z SI, więc taki robot może rozwiązać ten problem. Niestety, nie trafi on do domów w obecnej formie. Ma on służyć firmom do interakcji z klientami czy do szkolenia pracowników.

Czytaj też: To urządzenie wykryje nadchodzące ataki padaczki

Źródło: https://www.engadget.com/