Reklama
aplikuj.pl

Futurystyczny elektryczny skuter BMW wyszpiegowany w testach

BMW Motorrad Definition CE 04, Elektryczny skuter BMW, skuter BMW, koncept BMW

Pod koniec zeszłego roku BMW pochwaliło się swoim konceptem, który w przyszłości ma trafić do sprzedaży detalicznej. Mowa o Definition CE 04, a jest to futurystyczny elektryczny skuter BMW, którego właśnie wyszpiegowano w testach na publicznych drogach.

Wprawdzie porównując koncept z tym prototypem trudno doszukać się na pierwszy rzut oka podobieństw, ale pomijając same kolory, szereg tych samych kształtów wyjawia prawdę. Już kiedyś wspominaliśmy, że historia BMW obejmuje kilka interesujących patentów związanych właśnie z elektrycznymi skuterami, wśród których wyróżnia się C Evolution z 2013 roku, którego ducha widzieliśmy w koncepcji.

Czytaj też: Półprzewodnikowe akumulatory Solid Power napędzą modele Forda i BMW

Najwidoczniej futurystyczny elektryczny skuter BMW trafił już do fazy testów na drogach publicznych. Premiera pozostaje tajemnicą, ale szanse na Vision DC Roadster właśnie wzrosły

W Motorrad Definition CE 04 panele nadwozia z jednej strony zasłaniają wiele, ale też odsłaniają kilka kluczowych wewnętrznych części skutera. To najwyraźniej było świadomą decyzją inżynierów, aby zachęcić pasjonatów do zainteresowania elektrycznym napędem, choć finalna forma skutera może wyglądać znacznie inaczej. Wskazują na to m.in. ostatnie patenty BMW, które porzucały niektóre z bardziej szalonych elementów projektu na rzecz bardziej praktycznych rozwiązań, a także homologacji drogowej.

Czytaj też: BMW przypomina o 3.0 CSL Batmobile, czyli kultowej E9

Nadal jednak o futurystyczny elektryczny skuter BMW jest dla nas wielką tajemnicą i choć wszystko wskazuje na to, że wreszcie wejdzie do produkcji, to nie znamy szczegółów na temat premiery, ceny, czy układu napędowego. Jego miejski charakter wprawdzie wskazuje na to, czego możemy oczekiwać, ale nie ma co oceniać książki po okładce. Lepiej już podejrzeć możliwości C Evolution, a więc dostępnego od 2014 roku modelu, który rozpędza się do 130 km/h.

Czytaj też: Obejrzyjcie BMW X1 nowej generacji podczas testów na Nurburgring

To, co widzimy na zdjęciach, to ewidentnie pozostający wierny oryginalnej koncepcji elektryczny skuter, który jednak zawiera kilka krytycznych aktualizacji projektowych wymaganych do masowej produkcji. Na ten moment wygląda znacznie mniej spektakularnie i futurystycznie, a jego najważniejsze elementy sprowadzają się do gigantycznego, 10.25-calowego ekranu na kierownicy.