Reklama
aplikuj.pl

Szalony elektryczny motocykl BMW może powstać!

Wizja elektrycznego motocykla BMW Vision DC Roadster
Wizja elektrycznego motocykla BMW Vision DC Roadster

Przed rokiem BMW ujawniło swój koncept elektrycznego motocykla Vision DC Roadster i choć nie wspominało o szansie na jego produkcyjne wydanie, ta właśnie pojawiła się na horyzoncie.

Mamy na to kilka dowodów-plotek, o których wspomina Electrek. Po pierwsze, BMW ponoć ostro pracuje za kulisami nad projektem elektrycznego motocykla, a szereg nowych patentów na czele z bezprzewodowym ładowaniem zdaje się to potwierdzać.

Wygląd motocykli określa w głównej mierze sam silnik, który w elektrycznej wersji przyjmuje zupełnie inny kształt. Prosty, skromny i niepasujący do charakterystycznych kształtów sprawia, że producenci mogą pokusić się o projekty rodem z filmów sci-fi. BMW jednak miało to gdzieś z Vision DC Roadster.

Firma odwaliła kawał dobrej roboty, decydując się na charakterystyczny futuryzm, ale z zachowaniem pewnych nawiązań do tych kształtów, które fanom marki od razu powinny przynieść na myśl spalinowe modele. Nie zabrakło też systemów chłodzenia, bo wbrew pozorom, nawet elektryk się grzeje.

Czytaj też: Ostatni teaser nowego Mercedesa Klasy S przed premierą

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News