Reklama
aplikuj.pl

Samsung Galaxy Book2 Pro z kartą graficzną Intel Arc w pierwszej takiej ofercie sprzedażowej

Intel niedawno oficjalnie potwierdził premierę swoich kart graficznych Intel Arc. Ta ma mieć miejsce 30 marca i dotyczyć z pewnością mobilnych wariantów, a jak wynika z oferty na laptop Samsung Galaxy Book2 Pro z kartą graficzną Intel Arc, w ten sam dzień możemy doczekać się też premiery samych urządzeń, wykorzystujących nowe sprzęty firmy.

Pierwszy Galaxy Book2 Pro z kartą graficzną Intel Arc

Przechodząc od razu do rzeczy, Galaxy Book2 Pro, który był przedmiotem tej oferty (została już zdjęta z serwisu BHPhotoVideo w USA) został wyposażony w „dedykowaną kartę graficzną Intel Arc”. Oferta nie zdradziła niestety szczegółów, ale patrząc na cenę, w grę wejdzie zapewne A350M lub A370M, czyli dwa najsłabsze GPU w planach Intela oparte na DG2-128EU. Intel potwierdził, że nawet najsłabsza karta Arc będzie dwukrotnie wydajniejsza od najmocniejszej integry producenta.

Czytaj też: Clearview AI na Ukrainie. Firma zapewnia darmowy dostęp do swojej konwersyjnej usługi?

Pozostała specyfikacja obejmuje 15,6-calowy ekran AMOLED o jakości Full HD, format ultrabooka (waga wynosi ledwie 1130 gramów), procesor Core 12. generacji (i7), 16 GB pamięci LPDDR5-6400 i 51`2 GB pamięci masowej w formie dysku SSD PCIe 4.0. Całość dopełnia wsparcie WiFi-6E i technologia Deep Link, dzięki której iGPU będzie współpracować z GPU, przyspieszając transkodowanie i strumieniowanie wideo, a nawet zwiększając płynność gier.