W Galaxy Z Fold 3 nie uświadczymy miejsca na rysik S Pen?

Najnowsze doniesienia w sprawie składanego Galaxy Z Fold 3 wskazują, że choć smartfon będzie obsługiwał rysik S Pen, to jednak w obudowie zabraknie specjalnego slotu, w którym można byłoby go trzymać.

Galaxy Z Fold 3 z obsługą rysika S Pen

Samsung od dłuższego czasu chciał zaimplementować rozwiązania znane z serii Note także w innych swoich smartfonach. Dlatego właśnie model Galaxy S21 Ultra dostał obsługę rysika S Pen, a kolejnym miał być Galaxy Z Fold 3. Zwłaszcza przy tak dużym ekranie ma być to spore udogodnienie, a także możliwość komfortowego korzystania ze składaka.

Czytaj też: realme 8 w przedsprzedaży w naprawdę świetnej cenie

I owszem, obsługa rysika nadal ma się w tym modelu pojawić, a wcześniejsze doniesienia mówiły, że w obudowie znajdzie się miejsce na niego, dokładnie tak samo jak w serii Galaxy Note. Jednak jak czytamy w najnowszych raportach, slotu możemy nie uświadczyć. Z jakich powodów?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po pierwsze, najzwyczajniej w świecie nie będzie na niego miejsca w obudowie. Trudno, można to zrozumieć, w końcu Samsung celuje w możliwie najcieńsze urządzenie. Drugi powód jest jednak dziwniejszy, bo według doniesień taki slot miałby narazić urządzenie na łatwiejsze dostanie się do środka wody i pyłu. W tym przypadku zapewne chodzi o to, by takich miejsc w obudowie było jak najmniej.

Czytaj też: Premiera Sony Xperia 1 III – takiego aparatu jeszcze nie było

Tylko nadal pozostajemy z pytaniem, co w takim razie zrobić z rysikiem? Prawdopodobnie pozostaje nam dedykowane etui, w którym będzie można przechowywać nie tylko telefon, ale i S Pen. Na razie jednak nie ma się co jeszcze martwić, bo produkcja Galaxy Z Fold 3 jeszcze nie ruszyła, a na dodatek powyższe informacje nie są oficjalnym stanowiskiem Samsunga w tej sprawie.