Reklama
aplikuj.pl

Gameplay Forspoken mnie zachwyca, ale wielu rozczarowuje

forspoken

W sieci pojawił się nowy gameplay z Forspoken. Jakie jest Wasze zdanie o tej nietypowej produkcji, która budzi wątpliwości u wielu osób? Hit czy porażka?

Od Project Athia do Forspoken

O Forspoken gracze się będą kłócić jeszcze długo po premierze. Wszystko przez to, że gra podzieliła społeczność graczy po pierwszej prezentacji dłuższego fragmentu zabawy, co nie pasowało do wyobrażeń na temat produkcji, które pochodziły jeszcze z czasów, gdy tytuł znany był jako Project Athia. Rzućmy okiem na dawny materiał z gry!

Czytaj też: Co nowego w Diablo 4? Poznajcie środowiska gry

Gdy zestawimy ten zwiastun w stylu fantasty z tym, co pokazano nam już potem jako Forspoken – widać, że niektórzy mieli powody do tego, aby spodziewać się innej produkcji.

Do tego dochodzą sprzeczki graczy dotyczące świata gry. W tytule trafimy do krainy, w której wszyscy ludzie, poza danym obszarem, przemienili się w magiczne istoty. Przez to świat gry jest pozbawiony interakcji z ludzkimi NPC i jest opustoszały. Mi się ten zamysł podoba i nie mogę doczekać się eksploracji tego, co pozostało po dawnej cywilizacji. Dla innych jednak Forspoken wydaje się być grą, w której deweloperom po prostu nie chce się tworzyć tętniącego życiem świata, przez co może to kontrastować z takim Horizon Forbidden West, gdzie ten aspekt chwalono.

Gameplay Forspoken

Rzućmy teraz okiem na kolejny, nowy gameplay z gry. Ponownie widzę tutaj coś co podoba mi się, bo taki jest rzeczywiście zamysł – tajemniczy, opustoszały świat. Do tego świetnie wyglądający model walki, piękny interfejs, oprawa graficzna z najwyższej półki i… problemy z płynnością.

Czytaj też: Deweloper Starfield chwali otwarty świat Cyberpunk 2077

Płynność gry to kolejna sprawa, która dzieli społeczność. Osobiście nie przeszkadzałyby mi takie tymczasowe spadki liczby klatek na sekundę, ale dla wielu może to być po prostu irytujące. Deweloperzy obiecują kilka trybów graficznych, a do tego opóźnili premierę na 11 października 2022. Oryginalnie tytuł miał zadebiutować 24 maja 2022. Oby dodatkowy czas sprawił, że deweloperzy przynajmniej w tej kwestii pogodzą graczy.