Reklama
aplikuj.pl

Gameplay GTA 5 z PS5! Różnic nie stwierdzono?

gta 5

W sieci pojawiły się pierwsze materiały z rozgrywki z GTA 5 w wersji natywnej dla PlayStation 5. Niestety, w ruchu ciężko jest zauważyć znaczące różnice.

GTA 5 Nie-Expanded And Enhanced

Odnowione GTA 5 na PlayStation 5 jest nazywane przez Rockstara „Expanded And Enhanced”. Gracze jednak już od jakiegoś czasu zwracają uwagę, że zmian jest bardzo mało. Zrzuty ekranu ujawniały, że zmiany w grafice jakieś minimalne są (lepsza roślinność, czy oświetlenie), ale pod względem zawartości, jedyną zapowiadaną zmianą był chyba przebudowany samouczek do… GTA Online. No i nie zapomnijmy o nowych pojazdach, które mogą szybciej jeździć.

Czytaj też: Gran Turismo 7 vs Forza Motorsport 7. Stare czasem lepsze

Takie zmiany brzmią zabawnie przy doniosłym podtytule gry, ale wciąż była nadzieje na to, że jak zobaczymy grę w ruchu, to nowa jakość będzie zauważalna. W końcu tryby graficzne na papierze brzmiały trochę ekscytująco.

Wybierzcie jeden z trzech nowych trybów graficznych i dopasujcie rozgrywkę do własnych preferencji. Tryb jakości ma na celu ukazanie jak najlepszych wrażeń wizualnych i celuje w 30 klatek na sekundę. W tym trybie PlayStation 5 i Xbox Series X wyświetlają obraz w natywnej rozdzielczości 4K z wykorzystaniem ray tracingu, a Xbox Series S wyświetla obraz w doskalowanej rozdzielczości 4K. Tryb wydajności oferuje najlepszą płynność rozgrywki, celując w wyświetlanie 60 klatek na sekundę. W tym trybie PlayStation 5 i Xbox Series X generują obraz w doskalowanej rozdzielczości 4K, a Xbox Series X w 1080p. Dodatkowo, PlayStation 5 i Xbox Series X mogą również wykorzystać tryb wydajności z RT, który stanowi pomost pomiędzy dwoma pozostałymi trybami, wspierając doskalowaną rozdzielczość 4K, wykorzystanie ray tracingu i 60 klatek na sekundę.

Gameplay GTA 5 na PS5

Pierwsi gracze zaczęli publikować swoje nagrania z GTA 5 na aktualną konsolę Sony i… gdyby ktoś mi nie powiedział, że to ta nowa wersja, to bym nawet nie zauważył różnic. Poniższe wideo przedstawia GTA 5 działające w trybie oferującym jak najlepszą oprawę graficzną przy 30 klatkach na sekundę. Wydaje się, że w trakcie jazdy pojazdem widoczne jest lekkie rozmycie, którego wcześniej nie było.

Czytaj też: Trwają testy Overwatch 2. Nie zapomnieliście jeszcze o grze?

Kolejne wideo to za to rozgrywka w płynności 60 klatek na sekundę. Co tu można o grze powiedzieć? Wygląda jak wersja pecetowa.