Reklama
aplikuj.pl

Trwają testy Overwatch 2. Nie zapomnieliście jeszcze o grze?

overwatch 2

Blizzard w ostatnim czasie głównie słynął z informacji o serii Diablo. Nie zapominajmy jednak, że deweloperzy pracują jeszcze nad Overwatch 2!

Pamiętacie jeszcze o Overwatch 2?

Overwatch 2 zostało ogłoszone tak dawno temu, że zdarza mi się zapomnieć, iż tytuł istnieje. Grę zaprezentowano jeszcze 1 listopada 2019 roku, co sprawia, że są to czasy przed pandemią koronawirusa w Europie, a to już pozwala dobrze poczuć, ile czekamy na ten tytuł.

Czytaj też: Dying Light 2 w 60 fps na konsolach, ale nie na PS5!

Prace jednak cały czas trwają, a Blizzard zdążył, standardowo dla siebie, przejść kilka trzęsień ziemi. Firma jednak w ostatnim czasie zdaje się wychodzić na prostą i nawet zapowiedziała zupełnie nową grę! Dobra, może to trochę za dużo powiedziane, bo nie znamy nawet tytułu, ale wiemy, że Blizzard pracuje nad czymś nowym i będzie to miało elementy survivalu. Wracając jednak do Overwatch 2…

Blizzard informuje społeczność o Overwatch 2

Blizzard ogłosił, że od teraz będzie częściej komunikował się z graczami na temat Overwatch 2. Co aktualnie dzieje się w grze? Firma zmienia swoją strategię wydawniczą, rozdzielając rozgrywkę PvP i PvE w Overwatch 2, aby szybciej dostarczyć nową zawartość PvP, podczas gdy kontynuowane będą prace nad PvE.

Zamknięte alfa-testy rozgrywki PvP Overwatch 2 już trwają i obejmują pracowników Blizzarda, graczy zawodowych z Overwatch League oraz kilka innych wybranych grup, które pomogą przygotować się do testów na szerszą skalę.

Następnie pod koniec kwietnia w wybranych regionach rozpocznie się pierwsza faza beta-testów trybu PvP na PC. Ta zamknięta beta obejmie większą grupę testerów, których Blizzard poprosi o opinie i sugestie dotyczące rozgrywki. Celem Blizzarda na tym etapie będzie przetestowanie nowych funkcji, zawartości i systemów gry, zanim przejdą do testowania serwerów z szerszą bazą graczy w przyszłych fazach beta-testów.

Czytaj też: Analiza dźwięku Dead Space Remake ukazuje rozmach tej wersji gry

Pierwszy etap beta-testów PvP będzie zawierać najbardziej znaczące zmiany, jakie wprowadzono do gry od czasu premiery. Oto najważniejsze elementy, których możecie się spodziewać:

  • Nowa bohaterka natarcia: Sojourn
  • Nowy tryb gry: Przepychanka
  • Tryb wieloosobowy 5 na 5
  • Aktualizacje bohaterów
  • 4 nowe mapy

Na stronie Overwatch możecie już teraz zarejestrować się, aby wziąć udział w 1. fazie beta-testów rozgrywki PvP w Overwatch 2. Testerzy będą otrzymywać dostęp etapami, a Blizzard będzie dodawać coraz więcej graczy w miarę postępów prac nad nadchodzącymi fazami bety.