Reklama
aplikuj.pl

Gamingowe peryferia AOC, czyli nowe myszki, klawiatury i podkładki

Gamingowe peryferia AOC, nowe myszki, klawiatury i podkładki

Jeśli marzyliście, żeby swój nowy monitor i słuchawki uzupełnić o kolejne gamingowe peryferia AOC, to już w lipcu dostaniecie na to szanse. Wtedy to bowiem do sprzedaży wejdą nowe myszki, klawiatury i nawet podkładka firmy AOC, którą kojarzymy głównie z monitorów.

Zacznijmy może od samej podkładki, czyli AMM700, która wpisuje się w obecne ramy gamingu, sięgając po podświetlenie na bokach. Mierzy 357 x 256 mm i składa się z antypoślizgowej gumy na podstawie oraz sztywną powierzchnią wierzchnią z tkaniny. Przy okazji warto zaznaczyć, że we wszystkich nowych peryferiach AOC zastosowano podświetlenie diodami RGB, wewnętrzną pamięć, a każdy model z serii AOC AGON 700 oraz AOC Gaming 500 jest kompatybilny z oprogramowaniem AOC G-Tools.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Band 6. Czy warto zamienić Mi Banda 5?

Wkrótce do Polski trafią wszystkie nowe gamingowe peryferia AOC

Tym pierwszym, najdroższym modelem wśród nowych klawiatur, jest AGON AGK700 za 809 zł, który spełnia wszystkie wymogi nazwania go mianem „klawiaturą z górnej półki”. AOC GK500 będzie już z kolei znacznie tańsza, bo jej cena sięgnie 339 zł, podczas gdy GK200 kupimy już za 179 zł. Nic jednak w tym dziwnego, bo pierwszy model sięgnął po przełączniki Cherry MX, drugi Outemu, a trzeci zwyczajne przyciski membranowe.

Czytaj też: Nowe pamięci DDR4 RGB Gaming X Biostara

Najdroższy AGK700 posiada obudowę z aluminium, rozbudowane podświetlenie RGB, odczepianą podkładkę pod nadgarstki obitą w skórę, USB typu passthrough, dedykowane przyciski multimedialne i z myślą o makrach oraz pokrętło do zmiany poziomu głośności.

Myszki AOC nie dręczy już tak duża polaryzacja cenowa, bo najdroższy model AOC AGM700 kupimy już za 249 złotych, AOC GM500 za 129 zł i AOC GM200 za 99 złotych. Wszystkie myszki są przewodowe za pośrednictwem 180-centymetrowego przewodu USB i wyposażone w optyczne sensory Pixart (kolejno PWM3389, PWM3325 i PWM3519), posiadają system podświetlenia i przeciętną wagę od 102 do 109 gramów.

Czytaj też: Szukacie mobilnej stacji roboczej? ZBook G8 od HP może się Wam spodobać

Flagowy model AOC AGM700 ma wiele wspólnego z AOC GM500, bo te same przełączniki Omron, osiem programowalnych przycisków, to samo podświetlenie i ulepszony przewód USB. Jednak różnice między sensorami są ogromne, a na dodatek AGM700 posiada system obciążenia, sprowadzający się do 5 ciężarków o wadze po 5 gramów.