WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Gearbox rozwiązał dwa problemy w kooperacji Borderlands 3

Gearbox rozwiązał dwa problemy w kooperacji Borderlands 3

Take-Two może i rozczarowało grono graczy, zapewniając sklepowi Epic Games Store roczną wyłączność na sprzedawanie Borderlands 3 na PC, ale przynajmniej stojące za grą studio Gearbox posłuchało głosów fanów. Widać to zwłaszcza po tym, że deweloperzy rozwiązali tak naprawdę dwa główne problemy w trybie kooperacyjnym.

Dziś dostaliśmy informacje, że Borderlands 3 pozwoli na zabawę w trybie lokalnej kooperacji. Tak. Właśnie tej, w której poznawaliśmy tajniki wspólnej zabawy wiele lat temu – na podzielonym ekranie i nierzadko z sześcioma rękami na jednej klawiaturze. Niestety realizacja tego na PC jest odrobinę utrudniona (zważywszy na tradycyjny zestaw klawiatury i myszy), dlatego też możliwość odpalenia gry w „split-screen” otrzymają wyłącznie wersje konsolowe (via PCGamesN). Jestem jednak pewny, że z czasem Borderlands 3 na PC otrzyma stosowną aktualizację lub modyfikację.

Zabawa w kooperacji otrzyma również dodatkowe usprawnienie w postaci systemu Level Sync. Ten ma zapewnić, że każdy gracz (bez względu na poziom postaci) będzie odgrywał ważną rolę w zespole, a nie musiał jedynie podążać za plecami „tych lepszych”. Do tej pory Borderlandsy polegały na skalowaniu poziomu trudności do poziomu hosta, ale wygląda na to, że to już przeszłość. Możemy jednak spać spokojnie w kwestii lootu, bo ten będzie powiązany z naszym własnym poziomem.

Czytaj też: Grywalni bohaterowie Borderlands 3 i patronat AMD

Źródło: PCGamesN