WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce RTX 2060 w benchmarku Final Fantasy XV

Topowe GeForce RTXy mogą sobie wieść wydajne życie w najwyższym segmencie kart graficznych na rynku, ale to modele RTX 2060 będą się cieszyć największym wzięciem. Oczywiście o ile Nvidia czegoś nie spapra, bo od wielu generacji to model GTX „XX60” był tym najpopularniejszym wśród konsumentów. Premiery tego układu na horyzoncie jednak nie widać, ale nie przeszkodziło to na pojawienie się GeForce RTX 2060 w benchmarku Final Fantasy XIV.

Wpis nadal znajduje się w oficjalnej bazie w sekcji testu w rozdzielczości 3840 x 2160 i na wysokich ustawieniach. Szkoda tylko, że ten przedpremierowy przeciek nie stawia RTX 2060 w dobrym świetle. Karta przegrywa bowiem w wydajnościowym pojedynku z GTX 1070, nad którym przewaga byłaby oczywiście mile widziana. Jest jednak w stanie pobić AMD Vega 56, plasując się zaraz za modelem Vega 64… wyprzedzając jednocześnie RX 580 o ponad 600 punktów. W teorii jest jednak nieźle, bo RTX 2060 ma wprawdzie bazować na architekturze Turing i niższym procesie technologicznym, ale na jego pokładzie zabraknie rdzeni związanych ze sztuczną inteligencją. Nie będzie więc tak rewolucyjna, jak jej starsi bracia, ale wynagrodzi to zapewne sama cena.

Zawsze pozostaje jednak ziarenko niepewności, czy ten test jest w ogóle prawdziwy. Nie mamy nawet pewności, czy to desktopowy, czy może mobilny wariant RTX 2060, pomijając już to, że ktoś mógł po prostu oszukać benchmark.

Czytaj też: GTX/RTX 2060 i 2050 dopiero w 2019 roku

Źródło: Wccftech