WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce RTX 2080 Ti oraz RTX 2080 w wykonaniu GALAX

Tym razem to GALAX, czyli producent, którego możemy kojarzyć z azjatyckiego rynku, ujawnił co nieco na temat modeli RTX 2080 Ti oraz RTX 2080. Wydawać się to może nudne, ale w poniższych planszach doszukamy się jednego ciekawego szczegółu.

Wprawdzie domysły na temat specyfikacji modeli GeForce RTX 2080 Ti oraz RTX 2080 zostały potwierdzone przez PNY, ale wiecie, jak to jest. Nieoficjalne informacje warto sprawdzać nie raz, a kilka razy. Zwłaszcza kilka godzin przed oficjalną prezentacją, o której z pewnością będziemy dla Was pisać. Te w wykonaniu GALAX’a trafią jedynie na wschodni rynek, a na warianty przeznaczone na ten amerykański i europejski przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tradycyjnie wyszło na jaw, że RTX 2080 Ti będzie oferował 4352 rdzeni CUDA, a RTX 2080 „jedynie” 2944. Niestety nadal nie znamy szczegółowych danych na temat częstotliwości zegarów rdzeni TUxxx.

Na szczęście ten przeciek dał nam do myślenia w kwestii TDP kart. Ten wydajniejszy w wykonaniu GALAX ma cechować się 250W, podczas gdy ten słabszy – 215W. Logo Nvidii widoczne w połowe na złączu PCIe może wskazywać, że taki sam współczynnik TDP będzie obecny w referencyjnych modelach. Co ciekawe, pomimo takich różnic producent nie zdecydował się na różne warianty chłodzenia. Te pod kątem wyglądu i rozmiarów są identyczne.

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz