WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce RTX 2080 Ti Turbo oraz RTX 2080 ROG i Dual od ASUSa

Trochę czasu minie, nim przyzwyczaimy się do nowego nazewnictwa oraz serii producentów. W niereferencyjnym wyścigu o najlepszy wariant nadchodzących kart graficznych GeForce RTX od Nvidii nie zobaczyliśmy jeszcze propozycji ASUSa. Teraz jednak mamy kilka fotek z autorskimi kartami GeForce RTX 2080 Ti Turbo oraz RTX 2080 z serii RTX oraz Dual.

Było coś od MSI, Pallita, EVGA, Zotaca, a nawet PNY, więc ASUS nie mógł być dłużny swoją serią ROG, Dual oraz (nową) Turbo RTX. Najpierw skupmy się na tej pierwszej – droższej i wydajniejszej. Przynajmniej pod kątem chłodzenia, na którym zastosowano trzy wentylatory i znacznie masywniejszy radiator. Będzie to fabrycznie podkręcony model z zapewne dwoma wtyczkami PEG 8-pin. Niewiele informacji trafiło do nas o nich, ale na poniższej grafice możemy zauważyć typowe dla podświetlenia RGB kołeczka pod wentylatorami. Ich obecność? Wręcz gwarantowana.

Najbardziej elegancko prezentuje się turbinowa konstrukcja w ramach serii Turbo. Proste połączenie czerni z ciekawą fakturą obudowy chłodzenia i ściętym rogiem po prostu sprawia dobre wrażenie. Zastosowanie? Zdecydowanie komputery z konfiguracjami multiGPU, gdzie ciepłe powietrze po prostu musi być wytłaczane na zewnątrz.

Obecność RTX 2080 Dual jest tutaj odrobinę niespodziewana. Ta seria ASUSa była bowiem przeznaczona wyłącznie dla średniego segmentu(GTX 1060/RX 580), co można wytłumaczyć mniej rozbudowanym chłodzeniem. Na zdjęciu jednak radiator wygląda na masywny i zapewne będzie kompensować obecność „jedynie” dwóch wentylatorów, które już widzieliśmy w propozycjach na RTX 2080 od innych producentów.

Tak liczna obecność modeli GeForce RTX 2080 Ti może wskazywać tylko na jedno…

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz