Reklama
aplikuj.pl

Karcie GeForce RTX 3070 Miracle daleko do cudu, ale jest wyjątkowa

GeForce RTX 3070 Miracle

Jako nowa seria kart graficznych, Miracle firmy Emtek jest z nami od dwóch lat. Dziś z kolei doczekała się wydania na karcie nowej generacji. Oto GeForce RTX 3070 Miracle.

EMTEK GeForce RTX 3070 Miracle

Chociaż nazwa tego modelu sugeruje nam inżynieryjny cud albo przynajmniej konstrukcję wręcz cudowną, w rzeczywistości to wariant podstawowy. Widać to zresztą po tym, że GeForce RTX 3070 Miracle chłodzą dwa wentylatory nad 3-slotową konstrukcją, której nei zabrakło stosownego backplate.

VideoCardz

Czytaj też: ASUS TUF Gaming A17 ma nowe CPU AMD i RTX 3000
Czytaj też: Ustawa o KSC utknęła. Musi wrócić w innej formie
Czytaj też: Premiera Samsungów Galaxy S21 coraz bliżej. Co o nich wiemy?

GeForce RTX 3070 Miracle wyróżnia się na tyle innych modeli za sprawą 12-pinowego złącza zasilania. To na tyle wyjątkowa cecha, że spośród setek innych wariantów RTX 3070 tylko model ASUS EKWB miał tego typu zasilanie. To z kolei sugeruje, że GeForce RTX 3070 Miracle będzie bazował na referencyjnym laminacie NVIDII, ale z niestandardowym chłodzeniem.

Czytaj też: Nowe informacje o Intel Core i9-11900K i pozostałych CPU
Czytaj też:
Sprzedaż iPhone 12 Mini fatalna. Sam taki chciałem, ale Apple przegięło
Czytaj też:
Znamy specyfikację procesorów AMD EPYC Milan

Chociaż nadaje to projektowi wyjątkowości, oznacza też, że złącze zasilania znajduje się w najmniej dogodnym miejscu, czyli dokładnie pośrodku między logo Miracle i GeForce RTX. To może budzić sporo problemów w myśl zarządzania przewodami, ale przynajmniej kupujący mogą liczyć na podkręcenie do 1725 MHz. Niestety karta jest dostępna tylko na rynku Korei Południowej.