Reklama
aplikuj.pl

Premiera Samsungów Galaxy S21 coraz bliżej. Co o nich wiemy?

W ostatnich dniach mieliśmy dużo informacji o nadchodzących smartfonach Samsung Galaxy S21. Podsumujmy dotychczasowe przecieki na ich temat.

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus oraz Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21

Już 14 stycznia, podczas targów CES, Samsung ma zaprezentować smartfony z serii Galaxy S21. Czekają nas trzy smartfony. Najmniejszy z nich, Galaxy S21, zaoferuje ekran o przekątnej 6,2 cala i pojawi się w kolorze fioletowym, szarym, białym oraz różowym.

Do Galaxy S21 Plus trafi ekran o przekątnej 6,7 cala. Wraz ze wzrostem przekątnej ekranu maleć będzie… liczba wariantów kolorystycznych. Galaxy S21 Plus pojawi się w kolorze fioletowym, srebrnym i czarnym.

Największy, Galaxy S21 Ultra, otrzyma ekran o przekątnej 6,8 cala i tutaj możemy spodziewać się wariantu szarego oraz czarnego.

Czytaj też: Test Samsunga Galaxy Note20 Ultra. Smartfon ostateczny dla głębokich kieszeni

Samsung Galaxy S21 z nowym wyglądem

Samsung Galaxy S21

Nie trafiłem chyba jeszcze na opinię mówiącą, że nadchodząca seria Galaxy S21 będzie brzydka. Smartfony czeka subtelna ewolucja. W oczy najbardziej będzie się rzucać nowa wyspa aparatów, tym razem wkomponowana w róg obudowy. Nie oznacza to, że będzie płaska. Wręcz przeciwnie, nadal będzie wystawać. Im wyższy wariant Galaxy S21, tym bardziej. Mówiąc inaczej – im lepszy aparat, tym bardziej wystaje ponad obudowę. Dokładne rendery dostarczył, jak zwykle, portal LetsGoDigital.

Samsung Galaxy S21

Drugą, na początku być może mniej widoczną zmianą, będą cieńsze ramki wokół ekranu. W zasadzie, niemal niewidoczne ramki.

Czytaj też: Samsung tradycyjnie kopiuje Apple. Galaxy S21 w wybrakowanym zestawie

Galaxy S21 z nowym i większym czytnikiem linii papilarnych

Samsung Galaxy S21

Po raz pierwszy od czasów Galaxy S10, Samsung wprowadzi zmiany w czytniku linii papilarnych. Będzie to czytnik ultrasoniczny, wtopiony w wyświetlacz.

W Samsungach Galaxy S20 czytnik ma wymiary 4 x 9mm. W Galaxy S21 urośnie od do 8 x 8mm. Większa powierzchnia powinna przynieść większą dokładność oraz lepsze działanie.

Czytaj też: Samsung ujawnił plan aktualizacji urządzeń do Androida 11

Samsung Galaxy S21 Ultra z rysikiem i… bez rysika?

Samsung Galaxy S21

Ostatnie informacje na temat rysika w Galaxy S21 Ultra mówią nam, że możemy być spokojni o serię Note. Podobnie jak iPhone’y obsługują szybkie ładowanie, na identycznej zasadzie Galaxy S21 Ultra będzie obsługiwać rysik.

Otóż S-Pen będzie kompatybilny z największym modelem serii Galaxy S21, ale trzeba będzie kupić go osobno.

Czytaj też: Test Samsung Galaxy S20 FE 5G – odgrzewany kotlet, czy idealna propozycja pod choinkę?

Aparaty w serii Galaxy S21

Samsung Galaxy S21

Jak na razie najwięcej wiemy o aparatach w Galaxy S21 Ultra. Możemy liczyć na układ, który bardzo dobrze sprawdził się w przypadku choćby Huaweia P40 Pro+, czyli zestaw dwóch teleobiektywów, aparatu głównego oraz szerokokątnego o następujących parametrach:

  • główny 108 Mpix – 0,8µm, 1/1.33″,
  • szerokokątny 12 Mpix – 1,4µm, 1/2.55″, Sony IMX563, 120-stopniowy kąt widzenia,
  • I teleobiektyw 10 Mpix, 1,22µm, 1/3.2″, 3-krotny zoom optyczny,
  • II teleobiektyw (peryskopowy) 10 Mpix – 1.22µm, 1/3.2″, 10-krotny zoom optyczny.

Dotychczasowe informacje mówią o tym, że teleobiektyw z 10-krotnym zoomem zaoferuje najlepszą jakość zdjęć z tego typu konstrukcji. Galaxy S21 Ultra będzie też wyposażony w czujnik laserowego autofocusu oraz diodę doświetlającą.

Póki co znacznie mniej wiemy o pozostałych modelach Galaxy S21. Wiadomo, że zaoferują potrójne aparaty, zapewne w układzie – główny, szerokokąny oraz zoom. Aparaty główne będą legitymować się rozdzielczością 64 Mpix.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020

One UI 3.0 i Snapdragon 888

Nie jest tajemnicą, że Samsungi Galaxy S21 będą napędzane układem Qualcomm Snapdragon 888. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądać wariant z układem Exynos oraz czy znowu różnica w wydajności obu wersji będzie tak duża jak w przypadku Note’a20.

Smartfony będą pracować pod kontrolą Androida 11 z interfejsem One UI 3.0. Wariant europejski będzie nieco się różnić od wersji chińskiej.

Baterie w Samsungach Galaxy S21 powinny wystarczyć każdemu

Nie wiadomo jeszcze, czy Samsung zaoferuje nam zmiany w maksymalnej mocy ładowania swoich przyszłorocznych smartfonów. Wiemy za to, że energii do działania modelom z serii Galaxy S21 raczej nie zabraknie.

W modelu Galaxy S21 znajdziemy akumulator o pojemności 4000 mAh, w Galaxy S21 Plus 4800 mAh oraz 5000 mAh w Galaxy S21 Ultra.

Czytaj też: Ustawa o KSC utknęła. Musi wrócić w innej formie

Premiera Samsung Galaxy S21

Prezentacji Samsungów Galaxy S21 możemy spodziewać się 14 stycznia podczas targów CES. Ale na ich pojawienie się w sklepach trochę poczekamy. Sprzedaż ma ruszyć 29 stycznia. Jak będą wyglądać ceny oraz polskie terminy? Tego jeszcze nie wiemy.