Reklama

Spójrzcie na nowości firmy Roccat. Gamingowo, kolorowo i kusząco

nowości firmy Roccat, Kone Pro, Magma, Pyro

Firma Roccat nie trafia na łamy naszego serwisu zbyt często, ale czas to nadrobić. Zwłaszcza że ogłosiła właśnie aż cztery nowe peryferia, więc po lekturze dajcie znać poniżej w komentarzach, czy zainteresowały Was te nowości firmy Roccat.

Roccat Kone Pro

Zacznijmy może od nowej serii gamingowych myszek Kone Pro, które przyjmują 13-letnią spuściznę modeli Kone i doczekały się wydania Kone Pro i Kone Pro Air w wersji czarnej i białej. Wedle firmy te myszki łączą w sobie ergonomiczny kształt z wszystkim, co najlepsze z Kone AIMO i Kone Pure, czyli dwóch wcześniejszych modeli z tej rodziny.

Czytaj też: Specyfikacja mobilnego RTX 3050 Ti wyciekła na długo przed premierą

Myszki Kone Pro wyróżniają się obecnością przełączników Titan Optical Switch, które na papierze pozostają bezkonkurencyjne pod kątem wydajności i trwałości, jak również wyjątkową rolkę Titan Wheel Pro z aluminium. Za ich precyzję odpowiada sensor optyczny Roccat Owl-Eye z czułością do 19000 DPI, a bezproblemową rozgrywkę gwarantuje lekki przewód Phantom Flex w przypadku modelu Kone Pro.

Wydanie Air bierze sobie z kolei do serca lekkość i swobodę, bo względem ważącego 75 gramów Kone Pro chwali się 66 gramową masą i łącznością bezprzewodową (Bluetooth lub radiową) oraz baterii z funkcją Rapid Charge. Całość dopełnia system oświetlenia AIMO RGB, a przy tym wszystkim modele nie są tanie, bo kosztują kolejno 369 i 599 zł.

Czytaj też: Procesory Ryzen Zen 4 w świetle nowych informacji. Plany AMD pod znakiem zapytania

Roccat Magma

Firma Roccat przygotowała też nowe klawiatury z membranowym modelem Magma na czele. Membranówki, jak dobrze wiemy, mają swoje minusy i plusy, ale choć ponoć modele mechaniczne przewyższają je praktycznie na każdym kroku, nadal niektórzy gracze wolą sięgać właśnie po nie. Roccat rozumie to i szanuje, dlatego jego Magma Membrane RGB oferuje wszystko, co docenią i czego potrzebują gracze.

Ten model jest wyposażony w półprzezroczystą płytę górną i pięciostrefowe podświetlenie 10 diodami LED zgodne z systemem AIMO i charakteryzuje się cichym pisaniem, dzięki wysokiej jakości gumowym klawiszom kopułkowym. Ponoć mechanizm jest wolny od problemu niereagowania na wciskanie wielu klawiszy, a całość dopełnia odłączona podkładka pod nadgarstki. Cena? 59,99 dolarów.

Czytaj też: YouTube testuje nowy sposób wyświetlania komentarzy

Roccat Pyro RGB

Znacznie drożej robi się przy Pyro RGB za 99 dolarów, która również dba o nasze nadgarstki przez dołączoną podkładkę, ale też wygodę za sprawą m.in. pokrętła głośności w prawym górnym rogu. Oczywiście na jej pokładzie nie zabrakło przełączników mechanicznych osadzonych w aluminiowej obudowie ze szczotkowanym wykończeniem, które są dosyć niespotykane.

Roccat, zamiast postawić na autorskie przełączniki, zastosował w Pyro RGB liniowe rozwiązanie TTC z punktem aktywacji na wysokości 2 mm i całkowitą drogą pracy na poziomie 4 mm z wymogiem wywarcia siły rzędu 45 gramów. Możecie też liczyć na zaawansowane podświetlenie AIMO.