Reklama
aplikuj.pl

GeForce RTX 3080 dla twórców, czyli Gigabyte VISION OC

GeForce RTX 3080 Vision OC Gigabyte

Wygląda na to, że do momentu, kiedy NVIDIA nie wypuści produktów Quadro opartych na Ampere, najbardziej „profesjonalną” kartą graficzną na bazie tej architektury będzie model GeForce RTX 3080 VISION OC firmy Gigabyte.

Właśnie tak – VISION OC jest nową serią kart graficznych Gigabyte, która ma za zadanie wpisać się w serię płyt głównych o tej samej nazwie. Pod kątem samej konstrukcji dzierży srebrno-biały design o dosyć stonowanym sznycie, który jednak zapewnia „coś ekstra” w myśl wyglądu, co widać po szeregu szczegółów.

Na widocznej po zamontowaniu w obudowie krawędzi znajduje się ogromna sekcja aRGB, a za chłodzenie odpowiadają trzy wentylatory razem z szeregiem żeberek radiatora, która przecina aż sześć ciepłowodów o grubości 6 mm. Zalecenie poszerzania swoich granic w formie dwóch napisów zapewne ma za zadanie

Czytaj też: TikTok i WeChat nielegalne w USA. Trump dopiął swego

Karta GeForce RTX 3080 VISION OC pobiera energię z dwóch 8-stykowych złączy zasilania PCIe. Wyjścia graficzne obejmują dwa złącza HDMI 2.1 i trzy DisplayPort 1.4a. Karta ma 32 cm długości i 12,6 mm wysokości, zajmując trzy sloty PCIe (a dokładniej mówiąc, 2,5 slota PCIe). Nie znamy jeszcze cen oraz fabrycznego OC.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News