Reklama
aplikuj.pl

Potężny, wielki, ogromny i… energetycznie przerażający, czyli GeForce RTX 4090 na zdjęciach

GeForce RTX 4090 na zdjęciach

W sieci (via @wxnod) pojawiły się właśnie zdjęcia, ukazujące komputer Lenovo LEGION z zamontowaną kartą graficzną GeForce RTX 4090. Blur nie pomógł ukryć nazwy modelu, a dalsze zdjęcia tego flagowca ujawniły potężny układ chłodzenia, przez który karta ledwie zmieściła się w obudowie.

Chłodzenie GeForce RTX 4090 na zdjęciach

Co zajmuje cztery sloty, dzierży trzy wielkie wentylatory, nowe złącze zasilania 12VHPWR i pod obciążeniem będzie pełnić funkcję kaloryfera i drenu energii elektrycznej w całym systemie? Właśnie tak – to RTX 4090 z GPU AD102 o 16384 rdzeniach CUDA i 24 GB pamięci GDDR6X przy TGP na poziomie 450 watów.

Czytaj też: Tesla dostanie integrację z platformą Steam. Możesz już wyrzucić gamingowego peceta

Przy takiej mocy graficznej (TGP) i limicie mocy na poziomie 600 W, nadchodzący NVIDIA GeForce RTX 4090 będzie ograniczony najpewniej do 4-slotowych układów chłodzenia. Jeden z nich widzicie powyżej i co tu dużo mówić – jest ogromny. Aluminiowe finy są wysokie i gęsto upakowane, a oprócz nich projekt obejmuje aż trzynaście miedzianych rurek cieplnych o grubości 6 mm, które stykają się z miedzianą komorą parową. Ta najpewniej obejmuje GPU i VRAM.