WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

General Motors zaprezentowało swoje pierwsze elektryczne rowery

O elektrycznych rowerach General Motors, czyli zupełnie nowej serii eBike w jego wykonaniu, wiedzieliśmy już w zeszłym roku, kiedy to w listopadzie firma coś tam wspominała o swoich planach. Teraz jednak postarała się o pełną prezentacje dwóch kompaktowych i zdecydowanie miejskich eBike o nazwie Meld i Merge.

Oba te modele będą podlegać pod markę ARĪV, która została wymyślona przez społeczność w ramach konkursu z 10000$ dla pomysłodawcy. Same elektryczne rowery mają posiadać te rozwiązania i pomysły, na jakie GM wpadło podczas tworzenia elektrycznych samochodów (Cadillac crossover EV). Oba bazują na naprawdę prostej ramie, która płynnie przechodzi w przednie i tylne koło, niskie siedzonko oraz kierownicę. Trudno nie porównać go do BMXa.

To co najważniejsze, czyli elektryczny układ napędowy znalazł się niedaleko korb, oferując zasięg 64 km i cztery poziomy asystowania w pedałowaniu aż do rozwinięcia prędkości 25 km/h. Całość dopełnia oświetlenie z przodu i tyłu, obecność portu USB i uchwyt do smartfonów na kierownicy. Rowery są też zgodne z aplikacją na telefony, które informują o prędkości, poziomie naładowania baterii i przebytej odległości. Oferują też tryb Walk, w którym to pomagają użytkownikowi w pchaniu ich pod górkę.

Choć zarówno model Meld i Merge zostały przygotowane z myślą o osobach dojeżdżających do pracy, to General Motors postarało się system ich składania do niewielkich rozmiarów. Obecnie firma wprowadza je na rynek w Niemczech, Belgii i Holandii przez tamtejsze zainteresowanie takimi rowerami. Na terenie Niemiec Meld został wyceniony na 2750 euro, a Merge na 3350 euro. Oba mogą być wstępnie zamówione za pośrednictwem bikeexchange.com, a wysyłka rozpocznie się w drugim kwartale 2019 roku.

Czytaj też: Stark Drive Mini – składany eBike za niską cenę

Źródło: New Atlas